prieš 5 mėnesius
Laurynas Boguševičius: naudotų automobilių pirkėjai rizikuoja
Lietuvos naudotų automobilių rinka jau seniai apipinta legendomis ir anekdotais, tačiau padėtis kitose šalyse ne ką geresnė. Automobilių prekyba užsiimančios įmonės „Deals on Wheels“ vadovo Lauryno Boguševičiaus teigimu, nors lietuviai dažnai galvoja, kad iš užsienio importuotas automobilis patikimesnis, visgi tai nėra visiška tiesa.
Nesąžiningų pardavėjų yra visur
„Nesąžiningų automobilių pardavėjų ir apgavikų yra visur – tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje, tiek Švedijoje. Žinoma, situacija Vakarų Europos šalyse skiriasi, nes ten galioja griežti įstatymai už automobilio ridos klastojimą ir nuslėptus defektus“, – sako L. Boguševičius.
Pasak „Deals on Wheels“ įkūrėjo, kadangi užsienyje įstatymai griežtesni, nesąžiningi pardavėjai Vakaruose nerizikuoja dėl galimybės užsidirbti porą tūkstančių eurų. Jie orientuojasi į brangesnius automobilius, iš kurių gali uždirbti bent keliasdešimt tūkstančių.
Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas rinkos skaidrumo tyrimas atskleidė, kad net 59 proc. Lietuvos keliais važinėjančių automobilių praeityje yra patyrę didesnių ar mažesnių apgadinimų, o 18,1 proc. turi suklastotą ridą. Turint omenyje, jog trys ketvirčiai naudotų automobilių į Lietuvą atkeliauja iš užsienio, galima tik spėti, kiek daužtų ir vėliau suremontuotų transporto priemonių įvežama į šalį.
Su nuslėptais defektais susiduria kiekvieną dieną
Pasak L. Boguševičiaus, įmonė dažnai gauna užklausų surasti ir parvaryti į Lietuvą konkretų automobilio modelį. Didžiausiu galvos skausmu čia tampa užduotis surasti gerai išlaikytą automobilį už adekvačią kainą.
Žinodami, kad aklai pasitikėti naudotų automobilių pardavėjais negali, ieškodami tinkamo varianto, „Deals on Wheels“ specialistai visuomet pirmiausia patikrina automobilio istoriją. Tokiu būdu išvengiama rizikos nusipirkti smarkiai apgadintą automobilį su suklastota rida ar kitais defektais.
„Su automobilio trūkumus nutylinčiais pardavėjais susiduriame kiekvieną dieną ir jie būna iš pačių įvairiausių šalių. Kai kasdien patikrini daugybę automobilių, kitaip ir būti negali“, – pasakoja automobilių prekybos specialistas.
Regitros duomenimis, per pirmuosius 10 šių metų mėnesių, į Lietuvą importuotas 117,131 automobilis. Pagrindinės šalys, iš kurių atkeliauja naudotos transporto priemonės kasmet išlieka tos pačios: Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai, Belgija, Italija ir JAV. Tačiau vienas kitas automobilis įvežamas ir iš tokių egzotiškų šalių kaip Meksika ar Čilė.
Sąžiningai parduoti automobilį lengviau
L. Boguševičius pasakoja, jog automobilio apgadinimai ne visada reiškia, jog tokio automobilio įsigyti neverta. Kiekvieną atvejį reikėtų vertinti atskirai.
Draudimo bendrovės už aukštos klasės automobilio bamperio pakeitimą gali priskaičiuoti ir 10 tūkstančių eurų, tačiau dažnai tai nėra trūkumas, dėl kurio reiktų vengti įsigyti tokią transporto priemonę.
„Savo klientams visada pateikiame visą įmanomą informaciją apie automobilį, o tada jie patys nusprendžia, ar jiems tinka, ar ne. Būna atvejų, kad klientui daužtas automobilis tinka, tačiau jis tiesiog nori žinoti, kas jam nutiko. Jei netinka, surandame kitą. Niekada neslepiame daužto automobilio istorijos. Mūsų pagrindinis tikslas – skaidrumas“, – automobilių prekybos niuansais dalinasi L. Boguševičius.
Pasak pašnekovo, Lietuvos naudotų automobilių prekeiviai per daugybę metų padarė viską, kad pirkėjai jais nepasitikėtų, tačiau sąžiningai parduoti automobilį yra lengviau.
Kai automobilis importuojamas iš užsienio, nuslėpti jo trūkumus tampa daug paprasčiau, todėl visada verta patikrinti jo istoriją ir taip išvengti galimos naudotų automobilių pardavėjų apgaulės. ... DAUGIAUMAŽIAU
- Likes:
6
- Shares:
0
- Comments:
Autobroliai is feeling human.
prieš 5 mėnesius
Autobroliai ne tik Jūsų broliai kelyje kai nutinka nelaimė, bet mes taip pat padedame ir pildome svajones kartu su su šiuo nuostabiu jaunimo projektu. Nelikite abejingi ir prisidėkite prie Kauno Rotaract klubo Projekto “Eglutės”, taip išpildydami svajones tapdami “Seneliu”Projektas “Eglutės”
WWW.PROJEKTASEGLUTES.LT
Tęskime tradicijas kartu! ☃️🌟🤍
Jau 12 metų Kauno Rotaract klubas suvienyja Kauno bendruomenę ir kviečia prisidėti prie gražiausio metuose projekto “Eglutės”. 🎄
Dalinkimės šiluma su tais, kuriems jos trūksta!
Iniciatyvos ,,Eglutės" tikslas - išpildyti Kalėdinius norus žmonių iš pažeidžiamiausių visuomenės grupių:
▫️Vaikų iš socialiai remtinų šeimų,
▫️Vaikų, pabėgusių nuo karo Ukrainoje,
▫️Vienišų senolių,
▫️Neįgaliųjų.
Naujas iššūkis šiems metams!
Smuiko talentui Ringailei reikalingas instrumentas, jog galėtų ugdyti savo įgūdžius ir ateityje garsinti Lietuvą savo nuostabiai atliekama muzika.
Visi drauge, galime prisidėti prie šios didelės svajonės išsipildymo. 🎼
Išpildęs mažą svajonę, sukursi didelę šypseną veide. O kaip mes tampame laimingi? Juk atsakymas aiškus - kai aplinkui laimingi visi.
Norų sąrašą galite rasti:
WWW.PROJEKTASEGLUTES.LT
Svajones kviečiame pildyti iki SAUSIO 1 d.
Kiekvienas norintis gali prisidėti ir finansiškai, o mes už surinktas lėšas išpildysime likusius norus.🎁
Dėkojame už jūsų gerumą.🫶🏽 ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 8 mėnesius
Tyrimas: kuriose šalyse pirkėjai labiausiai ir mažiausiai pasitiki naudotų automobilių pardavėjais?
Sklandus naudoto automobilio įsigijimas priklauso nuo pirkėjo ir pardavėjo tarpusavio pasitikėjimo. Visgi pasitikėjimo lygis naudotų automobilių rinka skirtingose šalyse smarkiai skiriasi.
Automobilių istorijos patikros platformos „carVertical“ ekspertai apklausė 4,5 tūkst. respondentų 17-oje šalių, kad išsiaiškintų, ką žmonės mano apie naudotų transporto priemonių pardavėjus.
Automobilių pardavėjais labiausiai pasitiki britai
Pasitikėjimas naudotų automobilių pardavėjais Centrinėje ir Vakarų Europoje didesnis nei Rytų, kuriai būdingi įvairūs sukčiavimo atvejai. Pardavėjais labiausiai pasitiki Jungtinės Karalystės (pasitikėjimo reitingas – 122,2), Suomijos (120,4), Slovėnijos (109,7), Vokietijos (109,4), Slovakijos (107,5) ir Čekijos (106,4) vairuotojai.
Visgi didesnis pasitikėjimas pardavėjais dar nereiškia, kad jais verta pasitikėti. 14,5% automobilių Jungtinėje Karalystėje rida suklastota, kas rodo, jog rinka šioje šalyje nėra skaidri. Kadangi britai pardavėjais pasitiki labiau, jie turi didesnę tikimybę tapti sukčių aukomis.
Anot „carVertical“ komunikacijos vadovo Mato Buzelio, Jungtinė Karalystė skiriasi nuo likusios Europos, nes šalyje importuojamų naudotų automobilių dalis gerokai mažesnė.
„Mažesnis importas reiškia, kad Jungtinėje Karalystėje įvyksta mažiau tarptautinių naudotų automobilių sandorių. Nors rizika įsigyti automobilį su suklastota rida čia ir nedidelė, tačiau Jungtinės Karalystės rinkai būdingos kitos problemos: nuslėpti „nurašymai“ ir problemos su automobilių finansavimu“, – sako M. Buzelis.
Žemiausias pasitikėjimas – Rytų Europoje
Prancūzija (102), Serbija (100,2), Latvija (94,5), Lenkija (94,2), Italija (93,7), Kroatija (93,3) ir Rumunija (92,8) laikomos šalimis, kuriose pasitikėjimo lygis pardavėjais vidutinis. Galima teigti, kad pirkėjai šiose šalyse geriau informuoti apie nesąžiningų pardavėjų triukus ir stengiasi būti atsargesni rinkdamiesi naują automobilį.
Žemiausias pasitikėjimas pardavėjais vyrauja Estijoje (88), Lietuvoje (81,6), Vengrijoje (80,5) ir Bulgarijoje (79,5).
Šios šalys turi ilgą sukčiavimo istoriją: nemažai automobilių parduodami su suklastota rida arba nuslėptomis praeities žalomis. Kadangi dalis vairuotojų yra nukentėję nuo nesąžiningų pardavėjų, pasitikėjimas jais laikosi žemame lygyje.
Anot M. Buzelio, dauguma automobilių keliauja viena kryptimi – iš Vakarų į Rytus. Dažniausiai automobilio rida atsukama, kai jis eksportuojamas į kitą šalį ir atsiduria naujoje rinkoje. Sukčiai gali pardavinėti transporto priemones už konkurencingas kainas tik dėl to, kad jų istorija suklastota.
„Milenialsai“ naudotų automobilių pardavėjais nepasitiki
Pasak „carVertical“ apklausos, pardavėjais pasitiki 55 proc. techninių žinių apie automobilius turinčių vairuotojų. Mažiau apie juos išmanantys žmonės pardavėjais pasitiki rečiau (17,5 proc.).
Jei pirkėjas daug išmano apie automobilius, jis išvengs prastos būklės pirkinio ir nepraras savo pinigų. Nieko apie automobilius nenutuokiantys vairuotojai nepasitiki pardavėjais, nes negali patys įvertinti, ar transporto priemonė patikima.
Jaunesnė karta pardavėjais pasitiki mažiau nei vyresnė. Vos 17,9 proc. 25-34 metų amžiaus vairuotojų pasitiki naudotų automobilių pardavėjais. Tarp 35-44 metų amžiaus asmenų šis skaičius siekia 30,3 proc. Tai tik įrodo, kad „milenialsai“ žino gerokai daugiau apie automobilių pardavėjų apgavystes ir nuostolius, kuriuos gali atnešti netvarkingos transporto priemonės pirkimas.
„Jaunesnė karta įpratusi viską pirkti internetu. Pirkėjas gali grąžinti įsigytą prekę, jei netenkina jos kokybė ar ji turi defektų. Su naudotais automobiliais yra kitaip ir visas pirkimo procesas yra labiau komplikuotas. Visa tai irgi prisideda prie žemo pasitikėjimo pardavėjais“, – aiškina M. Buzelis. ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 8 mėnesius
Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai
Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių. Visgi, nors automobilių gamintojai siūlo įvairioms asmenybėms tinkančias spalvas, didžioji dalis vairuotojų renkasi laiko patikrintus tonus.
Automobilių spalvų tendencijos dažnai skiriasi pagal šalis – JAV gyventojų mėgstami atspalviai nebūtinai yra populiarūs Vokietijoje, Ispanijoje, arba Meksikoje. Apskritai, automobilių spalvų tendencijos nėra pastovios – laikui bėgant jos kinta, kai gamintojai rinką papildo naujais atspalviais.
Vis dėlto, automobilio spalva nėra vien tik stiliaus klausimas. Pavyzdžiui, pasirodo, kad raudoni automobiliai į eismo įvykius patenka dažniau, kas tik dar labiau įrodo būtinybę rinktis atsakingai. „carVertical“ automobilių ekspertai atliko tyrimą siekdami nustatyti pačias populiariausias automobilių spalvas ir jų pasirinkimo tendencijų pokyčius.
Vairuotojai vengia spalvingų automobilių
Ryškiaspalviai automobiliai gerokai dažniau sutinkami šilto klimato šalyse nei šiaurinėje pasaulio dalyje. Vairuodami spalvingą automobilį Norvegijoje, Švedijoje, ar Kanadoje galite susilaukti kreivų žvilgsnių, tačiau, Kalifornijos ar Italijos gyventojams tai atrodo visiškai įprastas ir normalus pasirinkimas.
Verta paminėti, kad balti automobiliai yra populiaresni šalyse, kuriose vyrauja aukšta oro temperatūra, nes balta spalva atspindi saulės šviesą ir neleidžia salonui taip stipriai įkaisti.
Neseniai atlikto tyrimo metu nustatyta, kad balta spalva yra populiariausia Australijoje (39,1% visų automobilių) ir Europoje (26,8%). Australai taip pat mėgsta sidabrinius (15,9%) ir pilkus automobilius (14%). Europiečiai pilką spalvą mėgsta dar labiau (25,9%), bet nuo jos nedaug atsilieka ir juoda (24,5%).
Panašus procentas juodų automobilių sutinkamas ir JAV (24,7%). Tačiau, amerikiečiai taip pat mėgsta baltus (20,9%) bei sidabrinius (17,3%) automobilius.
„71% mūsų platformoje patikrintų automobilių yra monochromatiniai – juodi, balti, pilki arba sidabriniai. Tai įrodo, kad žmonės transporto priemones renkasi gana konservatyviai“, – teigia automobilių ekspertas ir „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.
Automobilių spalvų tendencijos keičiasi
Automobilių spalvų tendencijos stipriai pakito per pastaruosius 20 metų. 42% automobilių, kurie pagaminti 2002 metais ir patikrinti minėtoje automobilių istorijos platformoje, yra pilki arba sidabriniai. Tuo tarpu, baltų automobilių tada beveik nebuvo, nors dabar ši spalva yra viena populiariausių.
Šiandien situacija yra stipriai pakitusi. Iš visų mūsų patikrintų 2020 metais pagamintų automobilių, 26% jų buvo pilki ir 18% balti.
Juodų automobilių populiarumas tiek 2002, tiek 2020 metais išliko panašus. Kartais spalvų tendencijos tęsiasi vos keletą metų. Pavyzdžiui, rudų automobilių populiarumas stipriai išaugo 2012 ir 2014 metais, bet netrukus pradėjo kristi.
Kokios spalvos automobilį vairuoti saugiausia?
Tyrimo metu nustatyta, kad automobilio spalva turi įtakos tikimybei patekti į eismo įvykį. 60% platformoje tikrintų raudonų automobilių yra buvę eismo įvykyje – galima daryti prielaidą, kad šios spalvos automobilius vairuoti turėtų būti pavojingiausia.
Ruda (59%) ir juoda (57%) taip pat yra spalvos automobilių, kurie į eismo įvykius patenka dažniau nei kiti. Toliau seka geltona (55%), mėlyna (54%), balta (50%), ir pilka (50%). Nors skirtumai nėra labai dideli, tyrimo rezultatai įrodo, kad kai kurių spalvų automobiliai į eismo įvykius patenka dažniau.
„Faktas, kad raudoni automobiliai patenka į eismo įvykius dažniau, nestebina. Sportiniai automobiliai dažnai yra raudoni, o greičio mėgėjai taip pat dažniau renkasi raudonos spalvos automobilius nei konservatyvūs vairuotojai. To pakanka paaiškinimui, kodėl raudoni automobiliai yra šio sąrašo viršuje“, – pasakoja M. Buzelis.
Per keletą pastarųjų dešimtmečių automobilių gamintojai pristatė daug ryškių spalvų. Tačiau, panašu, kad pilkos, baltos, ar juodos spalvos populiarumas artimu metu nesiruošia kristi. ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 1 metus
Naudotų automobilių rinkos apžvalga: nuo ridos klastojimo ir vagysčių iki populiariausių 2021 m. modelių
Nors automobilių rinka kasmet sparčiai keičiasi, kai kurios tendencijos ir automobilių pardavėjų naudojami sukčiavimo metodai išlieka tie patys. IT duomenų kompanija „carVertical“ paskelbė metinę ataskaitą ir kviečia susipažinti su stebinančia statistika apie naudotus automobilius.
Visi faktai yra pagrįsti bendrovės duomenimis. Kompanija iš įvairių duomenų bazių surenka informaciją apie transporto priemones ir generuoja automobilių istorijos ataskaitas.
Tyrimas atliktas išanalizavus 25 skirtingų šalių duomenis: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rumunijos, Vengrijos, Bulgarijos, Vokietijos, Lenkijos, Serbijos, Čekijos, Slovėnijos, Slovakijos, Italijos, Prancūzijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Šveicarijos, Rusijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Belgijos.
1. Labiausiai apgadinti automobiliai rinkoje – „BMW“
Automobilių patirtų apgadinimų statistika įspūdinga: sudėjus visų ataskaitų duomenis, bendra žala siekia daugiau nei tris milijardus eurų (3 282 580 416 Eur).
Turbūt nieko per daug nenustebins faktas, kad žalą patyrusių automobilių sąrašo viršuje yra „BMW“ ¬– net 47,77 proc. visų per platformą patikrintų „BMW“ automobilių buvo apgadinti eismo įvykiuose.
2. 18,5 proc. patikrintų automobilių ridos duomenų ¬– suklastoti
Ridos atsukimas vis dar išlieka vienu dažniausių automobilių pirkėjų apgavystės būdų. Tai atskleidžia ir per metus sugeneruotos automobilių istorijos ataskaitos – odometrų duomenų klastojimas buvo pastebėtas net 18,5 proc. iš jų.
Visų patikrintų automobilių atsuktų kilometrų skaičius viršijo septynis milijardus (7,112,444,874 km). Tuo tarpu didžiausias užfiksuotas ridos sumažėjimas siekė daugiau nei 585 tūkst.
3. Vagių mėgstamiausi – ¬„Škoda Octavia“ automobiliai
Ilgapirščiai ir 2021 m. užsiėmė automobilių vagystėmis, o abejotini pardavėjai prekiavo jų tiekiamais automobiliais.
Pernai platformoje buvo sugeneruotos net 672 automobilių istorijos ataskaitos su žyma „vogtas automobilis“. Šie duomenys atskleidė, kad dažniausiai vogtas automobilio modelis yra „Škoda Octavia“ – jų pavogti net 38 vienetai.
Ataskaitų duomenimis, tikimybė, kad jūsų „Octavia“ bus pavogta, yra net 3,75 karto didesnė nei tikimybė, kad kažkas pavogs jūsų kaimyno 3 serijos „BMW“. Tai reiškia, kad „Škoda“ savininkai turėtų būti labai atsargūs ir ypatingai saugoti savo automobilius.
4. Mėgstamiausi 2021 m. automobiliai: „BMW“, „Volkswagen“ ir „Audi“
Automobilių istorijos ataskaitos atskleidė, kad, populiariausi automobilių gamintojai yra „BMW“, „Volkswagen“ ir „Audi“. Jie sudaro 13 proc. visų platformoje patikrintų automobilių.
Patys mėgstamiausi yra 3 serijos „BMW“, kurie sudaro apie 5 proc. visų „carVertical“ istorijos ataskaitų. Ne daug atsilieka ir „VW Passat“ bei „Audi A4“.
Kiti populiarūs automobilių modeliai šiame TOP 15 populiariausių automobilių sąraše yra 5 serijos „BMW“, „VW Golf“, „Audi A6“, „Škoda Octavia“, E-klasės „Mercedes-Benz“, „Opel Astra“, C klasės „Mercedes-Benz“, „Ford Focus“, „Audi A3“, „BMW X5“, „Škoda Superb“ ir 1 serijos „BMW“.
5. Seniausi tikrintų automobilių modeliai yra „BMW“
Senų „BMW“ modelių buvo patikrinta daugiau nei bet kurių kitų automobilių. 40,38 proc. 2021 m. patikrintų „BMW“ buvo pagaminti tarp 1990 ir 2010 metų.
Kalbant apie „VW“ ir „Audi“, šie skaičiai tesiekia 14,56 proc. ir 19,97 proc. Tokių gamintojų, kaip „Citroën“, senesnių automobilių procentinė dalis yra dar mažesnė – tik 10,92 proc.
Daugiau statistikos ir įdomių duomenų apie 2021 m. automobilių rinką rasite išsamioje 2021 m. „carVertical“ ataskaitoje.
„carVertical“ yra IT duomenų kompanija, kurianti pasaulinį automobilių istorijos registrą. Sparčiai auganti įmonė turi daugiau nei 70 darbuotojų ir veikia 25 skirtingose rinkose. ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 1 metus
Kaip gali šitaip būti, kad 2022 BMW IX keičia spalvas. Kas paaiškins kaip tai vyksta? Komentuojam!!! ... DAUGIAUMAŽIAU
Naudojami specialūs dažai. Kiek žinau su pilkais atspalviais kolkas veikia efektas.
Pastato fasado veidrodziai kečia spalvas, automobilis atspindi
prieš 2 metus
Michelin Alpin 6 padangos
MICHELIN ALPIN 6 padangos skirtos nepalankiomis žiemos sąlygoms. Saugi ne tik nauja, bet ir nusidėvėjusi.
Stabdymo efektyvumas - geriausias iš visų nusidėvėjusių padangų.
Įsibėgėjimo ant sniego ir sukibimo su juo efektyvumas – geriausias iš visų nusidėvėjusių padangų.
Nepriekaištingas ilgaamžiškumas.
Michelin Alpine 6 padangos
Nauja ir nusidėvėjusi padanga 205/55 R16 91H MICHELIN ALPIN 6 pranoksta Europos reglamente R117 nustatytą sukibimo su šlapia danga slenkstinę vertę. Naujoms padangoms išduotas 3PMSF sertifikatas, o nusidėvėjusioms padangoms būdingas puikus sukibimas su sniegu. Įsibėgėjimo ant sniego ir sukibimo su juo bandymą TÜV SÜD atliko 2017 metų gruodį. Sąvoka „nusidėvėjusi“ reiškia nudėvėjimą (medžiagos pašalinimą) ant staklių tiek, kad būtų pasiektas protektoriaus nusidėvėjimo rodiklis, kaip nurodyta Europos protektoriaus nusidėvėjimo rodiklių reglamente ECE R30r03f. Visais atvejais laikykitės žieminių padangų naudojimą reglamentuojančių vietinių teisės aktų.
Stabdymo ant sniego bandymą „Michelin“ prašymu TÜV SÜD gaminių bandymo tarnyba atliko 2017 metų gruodžio ir 2018 metų sausio mėnesiais su 205/55 R16 91H tipo padangomis, sumontuotomis ant „VW Golf 7“. MICHELIN ALPIN 6 buvo lyginama su konkurentų padangomis „BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo“, „CONTINENTAL WinterContact™ TS 860“, „DUNLOP Winter Sport 5“, „GOODYEAR Ultra Grip 9“, „PIRELLI Cinturato Winter“ ir „NOKIAN WRD4“.
Įsibėgėjimo ant sniego ir sukibimo su juo bandymą „Michelin“ prašymu TÜV SÜD gaminių bandymo tarnyba atliko 2017 metų gruodžio mėnesį su 205/55 R16 91H tipo padangomis, sumontuotomis ant „VW Golf 7“. MICHELIN ALPIN 6 buvo lyginama su konkurentų padangomis „BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo“, „CONTINENTAL WinterContact™ TS 860“, „DUNLOP Winter Sport 5“, „GOODYEAR Ultra Grip 9“, „PIRELLI Cinturato Winter“ ir „NOKIAN WRD4“. Sąvoka „nusidėvėjusi“ reiškia nudėvėjimą (medžiagos pašalinimą) ant staklių tiek, kad būtų pasiektas protektoriaus nusidėvėjimo rodiklis, kaip nurodyta Europos protektoriaus nusidėvėjimo rodiklių reglamente ECE R30r03f. Visais atvejais laikykitės žieminių padangų naudojimą reglamentuojančių vietinių teisės aktų.
Ilgaamžiškumo bandymą DEKRA TEST CENTER atliko 2017 metų gruodžio ir 2018 metų sausio mėnesiais su 205/55 R16 91H tipo padangomis, sumontuotomis ant „VW Golf 7“. MICHELIN ALPIN 6 buvo lyginama su konkurentų padangomis
„BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo“, „CONTINENTAL WinterContact™ TS 860“, „DUNLOP Winter Sport 5“, „GOODYEAR Ultra Grip 9“, „PIRELLI Cinturato Winter“ ir „NOKIAN WRD4“. Ilgaamžiškumo bandymas atliekamas vidutinio tikroviško naudojimo sąlygomis (D50) vertinant nusidėvėjimą per 10 000 km ir apskaičiuojant ilgaamžiškumą pagal 1,6 mm protektoriaus gylio vertę. Visais atvejais laikykitės žieminių padangų naudojimą reglamentuojančių vietinių teisės aktų.
Michelin Alpine 6 pranašumas
Stabdymo ant sniego bandymą „Michelin“ prašymu TÜV SÜD gaminių bandymo tarnyba atliko 2017 metų gruodžio ir 2018 metų sausio mėnesiais su 205/55
R16 91H tipo padangomis, sumontuotomis ant „VW Golf 7“. MICHELIN ALPIN 6 buvo lyginama su konkurentų padangomis „ „BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo“, „CONTINENTAL WinterContact™ TS 860“, „DUNLOP Winter Sport 5“, „GOODYEAR Ultra Grip 9“, „PIRELLI Cinturato Winter“ ir „NOKIAN WRD4“
Įsibėgėjimo ant sniego ir sukibimo su juo bandymą „Michelin“ prašymu TÜV SÜD gaminių bandymo tarnyba atliko 2017 metų gruodžio mėnesį su 205/55 R16 91H tipo padangomis, sumontuotomis ant „VW Golf 7“. MICHELIN ALPIN 6 buvo lyginama su konkurentų padangomis „BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo“, „CONTINENTAL WinterContact™ TS 860“, „DUNLOP Winter Sport 5“, „GOODYEAR Ultra Grip 9“, „PIRELLI Cinturato Winter“ ir „NOKIAN WRD4“
Sąvoka „nusidėvėjusi“ reiškia nudėvėjimą (medžiagos pašalinimą) ant staklių tiek, kad būtų pasiektas protektoriaus nusidėvėjimo rodiklis, kaip nurodyta Europos protektoriaus nusidėvėjimo rodiklių reglamente ECE R30r03f. Visais atvejais laikykitės žieminių padangų naudojimą reglamentuojančių vietinių teisės aktų. ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 2 metus
10 automobilių, kurių parduoti nevertėtų - ateityje jie brangs
Pirkite pigiai, parduokite brangiai. Tai gyvenimo šūkis, kuriuo vadovaujasi kiekvienas biržos makleris, nekilnojamojo turto agentas ar automobilių pardavėjas.
Galima teigti, kad naudotų automobilių rinka veikia taip pat, todėl nenuostabu, kad automobiliai gali būti naudojami kaip investicija.
Verta pažymėti, jog užsimanius tapti automobilių kolekcionieriumi, šis hobis iš pradžių gali pareikalauti nemažų, netgi milžiniškų investicijų. Automobilių istorijos patikros platformos carVertical ekspertai, išanalizavę šūsnį duomenų, atrinko dešimt automobilių, kurių neturėtumėte parduoti dėl gerokai išaugusios vertės. Tad jeigu vienas iš šių automobilių stovi jūsų garaže – kol kas negalvokite apie jų pardavimą.
„Alfa Romeo GTV“ (1993 - 2004)
Visuomet drąsių ir neįprastų sprendimų nepabūgę „Alfa Romeo“ specialistai savo požiūrį į dizainą tik dar kartą patvirtino su 1990-ųjų pradžioje debiutavusia „Alfa Romeo GTV“.
Kaip ir dauguma to laikmečio kupė automobilių, „Alfa Romeo GTV“ buvo komplektuojamas su keturių arba šešių cilindrų benzininiais varikliais. Nors keturių cilindrų varikliai visuomet pasižymėdavo eiklumu, tačiau pati vertingiausia „GTV“ versija visuomet buvo ir bus su garsiuoju „Busso“ 6 cilindrų agregatu.
Vizitine „Alfa Romeo“ automobilių kortele tapęs variklis labai stipriai prisideda prie ženkliai augančios „Alfa Romeo GTV“ kainos. Nors, kaip ir dauguma itališkų automobilių, jų vertė auga ne tokiais sparčiais tempais kaip analogų iš Vokietijos, tačiau netolimoje ateityje kruopščiai prižiūrėti egzemplioriai kainuos daugiau nei 30 000 eurų.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos patikros duomenimis, 29 proc. šių automobilių turėjo įvairių defektų, kurie galėjo turėti įtakos „Alfa Romeo GTV“ veikimui.
„Audi V8“ (1988-1993)
Dar prieš pasirodant „Audi A8“ sedanui, bendrovės vėliavnešiu, nors ir ganėtinai trumpai, buvo „Audi V8“.
Penkerius metus gamintas automobilis V8 vardu buvo pavadintas ne veltui. Ištaigingas sedanas buvo komplektuojamas tik su išskirtinai V8 tipo varikliais, kurie anuomet tokio tipo automobiliams suteikdavo prestižo.
Vertinant „Audi V8“ pagal 7 serijos BMW ar S klasės „Mercedes-Benz“ standartus, „Audi“ alternatyva nėra tokia įspūdinga, bet ji yra svarbi dėl kitų priežasčių.
„Audi V8“ paklojo pamatus gamintojui, kurį matome dabar – aukštesnės klasės automobilių kūrėją, kuris laikomas pilnaverčiu BMW ir „Mercedes-Benz“ konkurentu.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos ataskaitomis, 9,09 proc. patikrintų modelių buvo su defektais, o 18,20 proc. patikrintų automobilių buvo su padirbta rida.
„BMW 540i“ (1992-1996)
5 serijos daugelį dešimtmečių buvo aukštesnės klasės sedanų klasės priešakyje, tačiau „E34“ kartos modelis sugeba užimti tarpinę poziciją tarp gerokai senesnio ir brangesnio „E24“ ir tarp dar visų nutašyto, slyvos pravarde praminto „E39“.
8 cilindrų variklį turėjusi modifikacija buvo gaminama vos keletą metų. Dėl šios priežasties, Europoje ir Jungtinėse Valstijose, ši modifikacija sutinkama gerokai rečiau nei „BMW M5“. O ir 8 cilindrų variklio galia buvo tik truputį mažesnė už tos, kurią naudojo „BMW M5“.
Vis dėlto, pati geriausia šio modelio savybė – kaina. Jeigu „BMW M5“ vertė išaugo iki neregėtų aukštumų, „540i“ dabar kainuoja kelis kartus mažiau ir tuo turėtumėte pasinaudoti.
„Jaguar XK8“ (1996-2006)
„XK“ raidėmis pažymėti modeliai „Jaguar“ markės gerbėjams visuomet simbolizavo sportiškumą, eleganciją ir stulbinantį komfortą, kuomet reikėdavo įveikti tūkstančius kilometrų. Pavyzdžiui, iš Londono nusigauti į Nicą.
Dešimtame dešimtmetyje debiutavęs Jaguar XK buvo siūlomas su kupė arba kabrioleto kėbulo kėbulais. Modeliai gavo skirtingo pajėgumo variklius ir komforto įrangą, kuri džiugindavo kiekvieną „XK“ vairuotoją.
Dabar siekdami įsigyti gerai išlaikytą, prižiūrėtą egzempliorių, pasiruoškite bent jau 15 000 - 20 000 eurų siekiančioms išlaidoms. Tuo tarpu automobilių entuziastų geidžiamos „Jaguar XK-R“ – dar brangesnės.
Vis dėlto, remiantis carVertical automobilių istorijos ataskaitomis, 29 proc. šių modelių turėjo įvairių trūkumų, o 18,20 proc. patikrintų egzempliorių buvo su suklastota rida.
„Land Rover Defender“ (Series I, Series II)
Absoliučiai elementari konstrukcija ir gebėjimas įveikti bet kokią įmanomą kliūtį padėjo „Land Rover Defender“ užsitarnauti pravažaus visureigio statusą.
Per kelis dešimtmečius „Land Rover“ sugebėjo įdiegti ne vieną naujovę, suteikti automobiliui daugiau komforto, tačiau spartietiškas charakteris niekur nepradingo. Anaiptol.
Šiandien „Series I“ ir „Series II“ automobilių vertė galėtų nustebinti ne vieną. Pavyzdžiui, gerų ir blogų dienų mačiusių visureigių vertė svyruoja tarp 10 000 – 15 000 eurų, o restauracijos procesą praėjusių egzempliorių vertė labai dažnai perkopia ir 30 000 eurų ribą. Taigi, ūkyje tokio visureigio eksploatuoti nebeapsimoka – jie pelningiau dirba tiesiog gerai prižiūrimi.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos patikros duomenimis, 15,11 proc. šių modelių turėjo įvairių gedimų, o 2,22 proc. modelių rida buvo suklastota.
„Mercedes-Benz“ E300, E320, E420 (1992-1996)
„Mercedes-Benz per ganėtinai ilgai trukusi gamybos laikotarpį į bendro naudojimo kelius išleido daugiau nei du milijonus „W124“ automobilių. Vieni savo gyvenimą baigė savartyne, kiti dar demonstruoja gyvybės ženklus dirbdami taksi, tačiau skrupulingai prižiūrėti egzemplioriai šiandien kainuoja solidžią sumą.
Be abejonės, pačios vertingiausios „W124“ automobilių versijos buvo žymimos „500 E“ arba „E 500“ (priklausomai nuo gamybos metų), tačiau keliais laipteliais žemiau esančios „E300“, „E320“ ir E420“ turi didžiulio potencialo tapti automobiliais, dėl kurių ateityje grumsis ne vienas kolekcionierius.
Išanalizavus carVertical automobilių istorijos ataskaitas paaiškėjo, kad 14,3 % šių modelių turėjo įvairių defektų, o 5,4 % patikrintų modelių buvo su suklastota rida.
„Saab 9000 CS Aero“ (1993-1997)
Saab visuomet buvo „Volvo“ Achilo kulnas. Taip pat pabrėžęs keleivių saugumą, bet tuo pačiu siūlės per visus kraštus trykštančią charizmą bei neeilinius variklius su turbokompresoriais. Būtent pastarieji buvo greitesnių ir miklesnių „Saab“ modelių vizitinė kortelė.
„Saab 9000 CS Aero“ – ne šiaip dar viena vidutinės klasės sedano modifikacija. Ji buvo pradėta gaminti ganėtinai vėlai ir paskutiniais gamybos metais buvo laikoma „Saab 9000“ modelių gamos flagmanu.
Kaip ir buvo galima tikėtis, šiandien „Saab 9000 CS Aero“ versija yra reta. Galbūt – netgi labai reta. Nors gamintojas neskelbia, kiek šių modifikacijų pagaminta, tačiau jos retumą patvirtina parduodamų egzempliorių kiekis visoje Europoje.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 7,69 % šių modelių turėjo didesnių ar mažesnių defektų.
„Toyota Land Cruiser“ (J80, J100)
Legendos ir įvairūs apsakymai apie „Toyota“ automobilius atsirado ne iš kompanijos atstovų skleidžiamų istorijų, o iš šios markės savininkų, kurie iki šiol sutartinai sako, jog „Toyota Land Cruiser“ – vienas geriausių visų laikų visureigių.
„J80“ ir „J100“ kartos modeliai – tarsi žiūrėtum į vyresnįjį ir jaunesnįjį brolį, kuriuos teskiria 8-eri metai. Būtent tiek metų truko „J80“ modelio gamyba, po kurios nutraukimo pasirodė iki šiol keliuose sutinkamas „J100“.
Nors abudu modeliai buvo pavadinti tuo pačiu vardu, tačiau technine ir technologine prasme jie turi žymiai daugiau skirtumų nei galite pagalvoti. Jeigu „J80“ sugebėjo suderinti stačiokišką elementarumą ir kasdieninį praktiškumą, „J100“ buvo gerokai prabangesnis, pritaikytas ilgesnėms kelionėms, bet su ne ką mažiau talentingų sugebėjimų išsiropšti iš klampesnės duobės.
Ypatingai platus džiuginančių savybių spektras dabar „J80“ ir „J100“ visureigių savininkams leidžia mėgautis ypatingai aukšta išliekamąja verte. Net ir daugiau žygių ir atokiausių pasaulio kampelių matę egzemplioriai gali kainuoti 40 000 eurų. Tačiau tai – išimtys, o ne taisyklė.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 35,81 % šių modelių turėjo defektų, o 8,34 % patikrintų modelių turėjo suklastotą ridą.
„Volkswagen Corrado VR6“ (1991-1995)
Per pastaruosius keletą dešimtmečių „Volkswagen“ mums padovanojo eilę skirtingų, bet ne visuomet pagyrų vertų modelių, tačiau „Volkswagen Corrado VR6“ galėtų būti išimtis.
Išskirtinis dizainas, neeilinio variklio bei pagirtinai subalansuota pakaba privers tik kvestionuoti kodėl tiek mažai žmonių šį automobilį įsigijo 10-o dešimtmečio pradžioje.
„Volkswagen Corrado“ nebuvo toks populiarus kaip „Opel Calibra“, tačiau dabar tai galime laikyti privalumu. Versijų su 6 cilindrų varikliu vertė pastaraisiais metais pradėjo ženkliai augti ir ši tendencija sustiprės artimiausiais metais. Vien dabar gerai išlaikytas „Volkswagen Corrado VR6“ gali atsieiti maždaug 15 tūkst. Eurų.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 13,64 % šių modelių buvo su defektais, o 4,55 % patikrintų modelių rida buvo suklastota.
„Volvo 740 Turbo“ (1986-1990)
Praktiškumas ir saugumas visuomet buvo „Volvo“ markės automobilių stiprybės, tad kai šios markės specialistai į variklio skyrių įgrūsdavo galingesnį variklį, jie prieš tai įsitikindavo, jog jis nesugadins ganėtinai kruopščiai sudėlioto recepto.
„Volvo 740 Turbo“ – ypatingai populiarios modelių serijos šeimos narys, kuris devintame dešimtmetyje parodė, jog žiovulį keliantis tėčio (arba mamos) automobilis gali kelti ne ką mažiau gerų emocijų negu „Porsche 924“.
Būtent dėl universalumo ir sugebėjimo suderinti praktiškumą su džiuginančia dinamika „Volvo 740 Turbo“ yra idealus pavyzdys automobilio, kurio vertė tik augs. Ypač artėjančiais metais.
Išanalizavus carVertical automobilių istorijos ataskaitas paaiškėjo, kad 33,33 % šių modelių buvo su defektais, o 8,33 % patikrintų modelių rida buvo suklastota.
Išvada
Investicija į automobilius daug kam skamba nepagrįstai ar rizikingai, tačiau šie ir kiti pavyzdžiai rodo, jog automobiliai po kelių metų gali atnešti džiuginančią grąžą.
Jeigu susidomėjote vieno iš šių egzempliorių įsigijimu, apsidrauskite – patikrinkite savo automobilio istoriją per carVertical. Gali būti, kad įvairiuose šaltiniuose užfiksuoti duomenys apie konkretų automobilį padrąsins jus jį įsigyti arba atvirkščiai - atkalbės nuo rizikingo pirkinio.
10 automobilių, kurių parduoti nevertėtų - ateityje jie brangs
Pirkite pigiai, parduokite brangiai. Tai gyvenimo šūkis, kuriuo vadovaujasi kiekvienas biržos makleris, nekilnojamojo turto agentas ar automobilių pardavėjas.
Galima teigti, kad naudotų automobilių rinka veikia taip pat, todėl nenuostabu, kad automobiliai gali būti naudojami kaip investicija.
Verta pažymėti, jog užsimanius tapti automobilių kolekcionieriumi, šis hobis iš pradžių gali pareikalauti nemažų, netgi milžiniškų investicijų. Automobilių istorijos patikros platformos carVertical ekspertai, išanalizavę šūsnį duomenų, atrinko dešimt automobilių, kurių neturėtumėte parduoti dėl gerokai išaugusios vertės. Tad jeigu vienas iš šių automobilių stovi jūsų garaže – kol kas negalvokite apie jų pardavimą.
„Alfa Romeo GTV“ (1993 - 2004)
Visuomet drąsių ir neįprastų sprendimų nepabūgę „Alfa Romeo“ specialistai savo požiūrį į dizainą tik dar kartą patvirtino su 1990-ųjų pradžioje debiutavusia „Alfa Romeo GTV“.
Kaip ir dauguma to laikmečio kupė automobilių, „Alfa Romeo GTV“ buvo komplektuojamas su keturių arba šešių cilindrų benzininiais varikliais. Nors keturių cilindrų varikliai visuomet pasižymėdavo eiklumu, tačiau pati vertingiausia „GTV“ versija visuomet buvo ir bus su garsiuoju „Busso“ 6 cilindrų agregatu.
Vizitine „Alfa Romeo“ automobilių kortele tapęs variklis labai stipriai prisideda prie ženkliai augančios „Alfa Romeo GTV“ kainos. Nors, kaip ir dauguma itališkų automobilių, jų vertė auga ne tokiais sparčiais tempais kaip analogų iš Vokietijos, tačiau netolimoje ateityje kruopščiai prižiūrėti egzemplioriai kainuos daugiau nei 30 000 eurų.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos patikros duomenimis, 29 proc. šių automobilių turėjo įvairių defektų, kurie galėjo turėti įtakos „Alfa Romeo GTV“ veikimui.
„Audi V8“ (1988-1993)
Dar prieš pasirodant „Audi A8“ sedanui, bendrovės vėliavnešiu, nors ir ganėtinai trumpai, buvo „Audi V8“.
Penkerius metus gamintas automobilis V8 vardu buvo pavadintas ne veltui. Ištaigingas sedanas buvo komplektuojamas tik su išskirtinai V8 tipo varikliais, kurie anuomet tokio tipo automobiliams suteikdavo prestižo.
Vertinant „Audi V8“ pagal 7 serijos BMW ar S klasės „Mercedes-Benz“ standartus, „Audi“ alternatyva nėra tokia įspūdinga, bet ji yra svarbi dėl kitų priežasčių.
„Audi V8“ paklojo pamatus gamintojui, kurį matome dabar – aukštesnės klasės automobilių kūrėją, kuris laikomas pilnaverčiu BMW ir „Mercedes-Benz“ konkurentu.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos ataskaitomis, 9,09 proc. patikrintų modelių buvo su defektais, o 18,20 proc. patikrintų automobilių buvo su padirbta rida.
„BMW 540i“ (1992-1996)
5 serijos daugelį dešimtmečių buvo aukštesnės klasės sedanų klasės priešakyje, tačiau „E34“ kartos modelis sugeba užimti tarpinę poziciją tarp gerokai senesnio ir brangesnio „E24“ ir tarp dar visų nutašyto, slyvos pravarde praminto „E39“.
8 cilindrų variklį turėjusi modifikacija buvo gaminama vos keletą metų. Dėl šios priežasties, Europoje ir Jungtinėse Valstijose, ši modifikacija sutinkama gerokai rečiau nei „BMW M5“. O ir 8 cilindrų variklio galia buvo tik truputį mažesnė už tos, kurią naudojo „BMW M5“.
Vis dėlto, pati geriausia šio modelio savybė – kaina. Jeigu „BMW M5“ vertė išaugo iki neregėtų aukštumų, „540i“ dabar kainuoja kelis kartus mažiau ir tuo turėtumėte pasinaudoti.
„Jaguar XK8“ (1996-2006)
„XK“ raidėmis pažymėti modeliai „Jaguar“ markės gerbėjams visuomet simbolizavo sportiškumą, eleganciją ir stulbinantį komfortą, kuomet reikėdavo įveikti tūkstančius kilometrų. Pavyzdžiui, iš Londono nusigauti į Nicą.
Dešimtame dešimtmetyje debiutavęs Jaguar XK buvo siūlomas su kupė arba kabrioleto kėbulo kėbulais. Modeliai gavo skirtingo pajėgumo variklius ir komforto įrangą, kuri džiugindavo kiekvieną „XK“ vairuotoją.
Dabar siekdami įsigyti gerai išlaikytą, prižiūrėtą egzempliorių, pasiruoškite bent jau 15 000 - 20 000 eurų siekiančioms išlaidoms. Tuo tarpu automobilių entuziastų geidžiamos „Jaguar XK-R“ – dar brangesnės.
Vis dėlto, remiantis carVertical automobilių istorijos ataskaitomis, 29 proc. šių modelių turėjo įvairių trūkumų, o 18,20 proc. patikrintų egzempliorių buvo su suklastota rida.
„Land Rover Defender“ (Series I, Series II)
Absoliučiai elementari konstrukcija ir gebėjimas įveikti bet kokią įmanomą kliūtį padėjo „Land Rover Defender“ užsitarnauti pravažaus visureigio statusą.
Per kelis dešimtmečius „Land Rover“ sugebėjo įdiegti ne vieną naujovę, suteikti automobiliui daugiau komforto, tačiau spartietiškas charakteris niekur nepradingo. Anaiptol.
Šiandien „Series I“ ir „Series II“ automobilių vertė galėtų nustebinti ne vieną. Pavyzdžiui, gerų ir blogų dienų mačiusių visureigių vertė svyruoja tarp 10 000 – 15 000 eurų, o restauracijos procesą praėjusių egzempliorių vertė labai dažnai perkopia ir 30 000 eurų ribą. Taigi, ūkyje tokio visureigio eksploatuoti nebeapsimoka – jie pelningiau dirba tiesiog gerai prižiūrimi.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos patikros duomenimis, 15,11 proc. šių modelių turėjo įvairių gedimų, o 2,22 proc. modelių rida buvo suklastota.
„Mercedes-Benz“ E300, E320, E420 (1992-1996)
„Mercedes-Benz per ganėtinai ilgai trukusi gamybos laikotarpį į bendro naudojimo kelius išleido daugiau nei du milijonus „W124“ automobilių. Vieni savo gyvenimą baigė savartyne, kiti dar demonstruoja gyvybės ženklus dirbdami taksi, tačiau skrupulingai prižiūrėti egzemplioriai šiandien kainuoja solidžią sumą.
Be abejonės, pačios vertingiausios „W124“ automobilių versijos buvo žymimos „500 E“ arba „E 500“ (priklausomai nuo gamybos metų), tačiau keliais laipteliais žemiau esančios „E300“, „E320“ ir E420“ turi didžiulio potencialo tapti automobiliais, dėl kurių ateityje grumsis ne vienas kolekcionierius.
Išanalizavus carVertical automobilių istorijos ataskaitas paaiškėjo, kad 14,3 % šių modelių turėjo įvairių defektų, o 5,4 % patikrintų modelių buvo su suklastota rida.
„Saab 9000 CS Aero“ (1993-1997)
Saab visuomet buvo „Volvo“ Achilo kulnas. Taip pat pabrėžęs keleivių saugumą, bet tuo pačiu siūlės per visus kraštus trykštančią charizmą bei neeilinius variklius su turbokompresoriais. Būtent pastarieji buvo greitesnių ir miklesnių „Saab“ modelių vizitinė kortelė.
„Saab 9000 CS Aero“ – ne šiaip dar viena vidutinės klasės sedano modifikacija. Ji buvo pradėta gaminti ganėtinai vėlai ir paskutiniais gamybos metais buvo laikoma „Saab 9000“ modelių gamos flagmanu.
Kaip ir buvo galima tikėtis, šiandien „Saab 9000 CS Aero“ versija yra reta. Galbūt – netgi labai reta. Nors gamintojas neskelbia, kiek šių modifikacijų pagaminta, tačiau jos retumą patvirtina parduodamų egzempliorių kiekis visoje Europoje.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 7,69 % šių modelių turėjo didesnių ar mažesnių defektų.
„Toyota Land Cruiser“ (J80, J100)
Legendos ir įvairūs apsakymai apie „Toyota“ automobilius atsirado ne iš kompanijos atstovų skleidžiamų istorijų, o iš šios markės savininkų, kurie iki šiol sutartinai sako, jog „Toyota Land Cruiser“ – vienas geriausių visų laikų visureigių.
„J80“ ir „J100“ kartos modeliai – tarsi žiūrėtum į vyresnįjį ir jaunesnįjį brolį, kuriuos teskiria 8-eri metai. Būtent tiek metų truko „J80“ modelio gamyba, po kurios nutraukimo pasirodė iki šiol keliuose sutinkamas „J100“.
Nors abudu modeliai buvo pavadinti tuo pačiu vardu, tačiau technine ir technologine prasme jie turi žymiai daugiau skirtumų nei galite pagalvoti. Jeigu „J80“ sugebėjo suderinti stačiokišką elementarumą ir kasdieninį praktiškumą, „J100“ buvo gerokai prabangesnis, pritaikytas ilgesnėms kelionėms, bet su ne ką mažiau talentingų sugebėjimų išsiropšti iš klampesnės duobės.
Ypatingai platus džiuginančių savybių spektras dabar „J80“ ir „J100“ visureigių savininkams leidžia mėgautis ypatingai aukšta išliekamąja verte. Net ir daugiau žygių ir atokiausių pasaulio kampelių matę egzemplioriai gali kainuoti 40 000 eurų. Tačiau tai – išimtys, o ne taisyklė.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 35,81 % šių modelių turėjo defektų, o 8,34 % patikrintų modelių turėjo suklastotą ridą.
„Volkswagen Corrado VR6“ (1991-1995)
Per pastaruosius keletą dešimtmečių „Volkswagen“ mums padovanojo eilę skirtingų, bet ne visuomet pagyrų vertų modelių, tačiau „Volkswagen Corrado VR6“ galėtų būti išimtis.
Išskirtinis dizainas, neeilinio variklio bei pagirtinai subalansuota pakaba privers tik kvestionuoti kodėl tiek mažai žmonių šį automobilį įsigijo 10-o dešimtmečio pradžioje.
„Volkswagen Corrado“ nebuvo toks populiarus kaip „Opel Calibra“, tačiau dabar tai galime laikyti privalumu. Versijų su 6 cilindrų varikliu vertė pastaraisiais metais pradėjo ženkliai augti ir ši tendencija sustiprės artimiausiais metais. Vien dabar gerai išlaikytas „Volkswagen Corrado VR6“ gali atsieiti maždaug 15 tūkst. Eurų.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 13,64 % šių modelių buvo su defektais, o 4,55 % patikrintų modelių rida buvo suklastota.
„Volvo 740 Turbo“ (1986-1990)
Praktiškumas ir saugumas visuomet buvo „Volvo“ markės automobilių stiprybės, tad kai šios markės specialistai į variklio skyrių įgrūsdavo galingesnį variklį, jie prieš tai įsitikindavo, jog jis nesugadins ganėtinai kruopščiai sudėlioto recepto.
„Volvo 740 Turbo“ – ypatingai populiarios modelių serijos šeimos narys, kuris devintame dešimtmetyje parodė, jog žiovulį keliantis tėčio (arba mamos) automobilis gali kelti ne ką mažiau gerų emocijų negu „Porsche 924“.
Būtent dėl universalumo ir sugebėjimo suderinti praktiškumą su džiuginančia dinamika „Volvo 740 Turbo“ yra idealus pavyzdys automobilio, kurio vertė tik augs. Ypač artėjančiais metais.
Išanalizavus carVertical automobilių istorijos ataskaitas paaiškėjo, kad 33,33 % šių modelių buvo su defektais, o 8,33 % patikrintų modelių rida buvo suklastota.
Išvada
Investicija į automobilius daug kam skamba nepagrįstai ar rizikingai, tačiau šie ir kiti pavyzdžiai rodo, jog automobiliai po kelių metų gali atnešti džiuginančią grąžą.
Jeigu susidomėjote vieno iš šių egzempliorių įsigijimu, apsidrauskite – patikrinkite savo automobilio istoriją per carVertical. Gali būti, kad įvairiuose šaltiniuose užfiksuoti duomenys apie konkretų automobilį padrąsins jus jį įsigyti arba atvirkščiai - atkalbės nuo rizikingo pirkinio.
10 automobilių, kurių parduoti nevertėtų - ateityje jie brangs
Pirkite pigiai, parduokite brangiai. Tai gyvenimo šūkis, kuriuo vadovaujasi kiekvienas biržos makleris, nekilnojamojo turto agentas ar automobilių pardavėjas.
Galima teigti, kad naudotų automobilių rinka veikia taip pat, todėl nenuostabu, kad automobiliai gali būti naudojami kaip investicija.
Verta pažymėti, jog užsimanius tapti automobilių kolekcionieriumi, šis hobis iš pradžių gali pareikalauti nemažų, netgi milžiniškų investicijų. Automobilių istorijos patikros platformos carVertical ekspertai, išanalizavę šūsnį duomenų, atrinko dešimt automobilių, kurių neturėtumėte parduoti dėl gerokai išaugusios vertės. Tad jeigu vienas iš šių automobilių stovi jūsų garaže – kol kas negalvokite apie jų pardavimą.
„Alfa Romeo GTV“ (1993 - 2004)
Visuomet drąsių ir neįprastų sprendimų nepabūgę „Alfa Romeo“ specialistai savo požiūrį į dizainą tik dar kartą patvirtino su 1990-ųjų pradžioje debiutavusia „Alfa Romeo GTV“.
Kaip ir dauguma to laikmečio kupė automobilių, „Alfa Romeo GTV“ buvo komplektuojamas su keturių arba šešių cilindrų benzininiais varikliais. Nors keturių cilindrų varikliai visuomet pasižymėdavo eiklumu, tačiau pati vertingiausia „GTV“ versija visuomet buvo ir bus su garsiuoju „Busso“ 6 cilindrų agregatu.
Vizitine „Alfa Romeo“ automobilių kortele tapęs variklis labai stipriai prisideda prie ženkliai augančios „Alfa Romeo GTV“ kainos. Nors, kaip ir dauguma itališkų automobilių, jų vertė auga ne tokiais sparčiais tempais kaip analogų iš Vokietijos, tačiau netolimoje ateityje kruopščiai prižiūrėti egzemplioriai kainuos daugiau nei 30 000 eurų.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos patikros duomenimis, 29 proc. šių automobilių turėjo įvairių defektų, kurie galėjo turėti įtakos „Alfa Romeo GTV“ veikimui.
„Audi V8“ (1988-1993)
Dar prieš pasirodant „Audi A8“ sedanui, bendrovės vėliavnešiu, nors ir ganėtinai trumpai, buvo „Audi V8“.
Penkerius metus gamintas automobilis V8 vardu buvo pavadintas ne veltui. Ištaigingas sedanas buvo komplektuojamas tik su išskirtinai V8 tipo varikliais, kurie anuomet tokio tipo automobiliams suteikdavo prestižo.
Vertinant „Audi V8“ pagal 7 serijos BMW ar S klasės „Mercedes-Benz“ standartus, „Audi“ alternatyva nėra tokia įspūdinga, bet ji yra svarbi dėl kitų priežasčių.
„Audi V8“ paklojo pamatus gamintojui, kurį matome dabar – aukštesnės klasės automobilių kūrėją, kuris laikomas pilnaverčiu BMW ir „Mercedes-Benz“ konkurentu.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos ataskaitomis, 9,09 proc. patikrintų modelių buvo su defektais, o 18,20 proc. patikrintų automobilių buvo su padirbta rida.
„BMW 540i“ (1992-1996)
5 serijos daugelį dešimtmečių buvo aukštesnės klasės sedanų klasės priešakyje, tačiau „E34“ kartos modelis sugeba užimti tarpinę poziciją tarp gerokai senesnio ir brangesnio „E24“ ir tarp dar visų nutašyto, slyvos pravarde praminto „E39“.
8 cilindrų variklį turėjusi modifikacija buvo gaminama vos keletą metų. Dėl šios priežasties, Europoje ir Jungtinėse Valstijose, ši modifikacija sutinkama gerokai rečiau nei „BMW M5“. O ir 8 cilindrų variklio galia buvo tik truputį mažesnė už tos, kurią naudojo „BMW M5“.
Vis dėlto, pati geriausia šio modelio savybė – kaina. Jeigu „BMW M5“ vertė išaugo iki neregėtų aukštumų, „540i“ dabar kainuoja kelis kartus mažiau ir tuo turėtumėte pasinaudoti.
„Jaguar XK8“ (1996-2006)
„XK“ raidėmis pažymėti modeliai „Jaguar“ markės gerbėjams visuomet simbolizavo sportiškumą, eleganciją ir stulbinantį komfortą, kuomet reikėdavo įveikti tūkstančius kilometrų. Pavyzdžiui, iš Londono nusigauti į Nicą.
Dešimtame dešimtmetyje debiutavęs Jaguar XK buvo siūlomas su kupė arba kabrioleto kėbulo kėbulais. Modeliai gavo skirtingo pajėgumo variklius ir komforto įrangą, kuri džiugindavo kiekvieną „XK“ vairuotoją.
Dabar siekdami įsigyti gerai išlaikytą, prižiūrėtą egzempliorių, pasiruoškite bent jau 15 000 - 20 000 eurų siekiančioms išlaidoms. Tuo tarpu automobilių entuziastų geidžiamos „Jaguar XK-R“ – dar brangesnės.
Vis dėlto, remiantis carVertical automobilių istorijos ataskaitomis, 29 proc. šių modelių turėjo įvairių trūkumų, o 18,20 proc. patikrintų egzempliorių buvo su suklastota rida.
„Land Rover Defender“ (Series I, Series II)
Absoliučiai elementari konstrukcija ir gebėjimas įveikti bet kokią įmanomą kliūtį padėjo „Land Rover Defender“ užsitarnauti pravažaus visureigio statusą.
Per kelis dešimtmečius „Land Rover“ sugebėjo įdiegti ne vieną naujovę, suteikti automobiliui daugiau komforto, tačiau spartietiškas charakteris niekur nepradingo. Anaiptol.
Šiandien „Series I“ ir „Series II“ automobilių vertė galėtų nustebinti ne vieną. Pavyzdžiui, gerų ir blogų dienų mačiusių visureigių vertė svyruoja tarp 10 000 – 15 000 eurų, o restauracijos procesą praėjusių egzempliorių vertė labai dažnai perkopia ir 30 000 eurų ribą. Taigi, ūkyje tokio visureigio eksploatuoti nebeapsimoka – jie pelningiau dirba tiesiog gerai prižiūrimi.
Remiantis carVertical transporto priemonių istorijos patikros duomenimis, 15,11 proc. šių modelių turėjo įvairių gedimų, o 2,22 proc. modelių rida buvo suklastota.
„Mercedes-Benz“ E300, E320, E420 (1992-1996)
„Mercedes-Benz per ganėtinai ilgai trukusi gamybos laikotarpį į bendro naudojimo kelius išleido daugiau nei du milijonus „W124“ automobilių. Vieni savo gyvenimą baigė savartyne, kiti dar demonstruoja gyvybės ženklus dirbdami taksi, tačiau skrupulingai prižiūrėti egzemplioriai šiandien kainuoja solidžią sumą.
Be abejonės, pačios vertingiausios „W124“ automobilių versijos buvo žymimos „500 E“ arba „E 500“ (priklausomai nuo gamybos metų), tačiau keliais laipteliais žemiau esančios „E300“, „E320“ ir E420“ turi didžiulio potencialo tapti automobiliais, dėl kurių ateityje grumsis ne vienas kolekcionierius.
Išanalizavus carVertical automobilių istorijos ataskaitas paaiškėjo, kad 14,3 % šių modelių turėjo įvairių defektų, o 5,4 % patikrintų modelių buvo su suklastota rida.
„Saab 9000 CS Aero“ (1993-1997)
Saab visuomet buvo „Volvo“ Achilo kulnas. Taip pat pabrėžęs keleivių saugumą, bet tuo pačiu siūlės per visus kraštus trykštančią charizmą bei neeilinius variklius su turbokompresoriais. Būtent pastarieji buvo greitesnių ir miklesnių „Saab“ modelių vizitinė kortelė.
„Saab 9000 CS Aero“ – ne šiaip dar viena vidutinės klasės sedano modifikacija. Ji buvo pradėta gaminti ganėtinai vėlai ir paskutiniais gamybos metais buvo laikoma „Saab 9000“ modelių gamos flagmanu.
Kaip ir buvo galima tikėtis, šiandien „Saab 9000 CS Aero“ versija yra reta. Galbūt – netgi labai reta. Nors gamintojas neskelbia, kiek šių modifikacijų pagaminta, tačiau jos retumą patvirtina parduodamų egzempliorių kiekis visoje Europoje.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 7,69 % šių modelių turėjo didesnių ar mažesnių defektų.
„Toyota Land Cruiser“ (J80, J100)
Legendos ir įvairūs apsakymai apie „Toyota“ automobilius atsirado ne iš kompanijos atstovų skleidžiamų istorijų, o iš šios markės savininkų, kurie iki šiol sutartinai sako, jog „Toyota Land Cruiser“ – vienas geriausių visų laikų visureigių.
„J80“ ir „J100“ kartos modeliai – tarsi žiūrėtum į vyresnįjį ir jaunesnįjį brolį, kuriuos teskiria 8-eri metai. Būtent tiek metų truko „J80“ modelio gamyba, po kurios nutraukimo pasirodė iki šiol keliuose sutinkamas „J100“.
Nors abudu modeliai buvo pavadinti tuo pačiu vardu, tačiau technine ir technologine prasme jie turi žymiai daugiau skirtumų nei galite pagalvoti. Jeigu „J80“ sugebėjo suderinti stačiokišką elementarumą ir kasdieninį praktiškumą, „J100“ buvo gerokai prabangesnis, pritaikytas ilgesnėms kelionėms, bet su ne ką mažiau talentingų sugebėjimų išsiropšti iš klampesnės duobės.
Ypatingai platus džiuginančių savybių spektras dabar „J80“ ir „J100“ visureigių savininkams leidžia mėgautis ypatingai aukšta išliekamąja verte. Net ir daugiau žygių ir atokiausių pasaulio kampelių matę egzemplioriai gali kainuoti 40 000 eurų. Tačiau tai – išimtys, o ne taisyklė.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 35,81 % šių modelių turėjo defektų, o 8,34 % patikrintų modelių turėjo suklastotą ridą.
„Volkswagen Corrado VR6“ (1991-1995)
Per pastaruosius keletą dešimtmečių „Volkswagen“ mums padovanojo eilę skirtingų, bet ne visuomet pagyrų vertų modelių, tačiau „Volkswagen Corrado VR6“ galėtų būti išimtis.
Išskirtinis dizainas, neeilinio variklio bei pagirtinai subalansuota pakaba privers tik kvestionuoti kodėl tiek mažai žmonių šį automobilį įsigijo 10-o dešimtmečio pradžioje.
„Volkswagen Corrado“ nebuvo toks populiarus kaip „Opel Calibra“, tačiau dabar tai galime laikyti privalumu. Versijų su 6 cilindrų varikliu vertė pastaraisiais metais pradėjo ženkliai augti ir ši tendencija sustiprės artimiausiais metais. Vien dabar gerai išlaikytas „Volkswagen Corrado VR6“ gali atsieiti maždaug 15 tūkst. Eurų.
carVertical automobilių istorijos ataskaitų analizė parodė, kad 13,64 % šių modelių buvo su defektais, o 4,55 % patikrintų modelių rida buvo suklastota.
„Volvo 740 Turbo“ (1986-1990)
Praktiškumas ir saugumas visuomet buvo „Volvo“ markės automobilių stiprybės, tad kai šios markės specialistai į variklio skyrių įgrūsdavo galingesnį variklį, jie prieš tai įsitikindavo, jog jis nesugadins ganėtinai kruopščiai sudėlioto recepto.
„Volvo 740 Turbo“ – ypatingai populiarios modelių serijos šeimos narys, kuris devintame dešimtmetyje parodė, jog žiovulį keliantis tėčio (arba mamos) automobilis gali kelti ne ką mažiau gerų emocijų negu „Porsche 924“.
Būtent dėl universalumo ir sugebėjimo suderinti praktiškumą su džiuginančia dinamika „Volvo 740 Turbo“ yra idealus pavyzdys automobilio, kurio vertė tik augs. Ypač artėjančiais metais.
Išanalizavus carVertical automobilių istorijos ataskaitas paaiškėjo, kad 33,33 % šių modelių buvo su defektais, o 8,33 % patikrintų modelių rida buvo suklastota.
Išvada
Investicija į automobilius daug kam skamba nepagrįstai ar rizikingai, tačiau šie ir kiti pavyzdžiai rodo, jog automobiliai po kelių metų gali atnešti džiuginančią grąžą.
Jeigu susidomėjote vieno iš šių egzempliorių įsigijimu, apsidrauskite – patikrinkite savo automobilio istoriją per carVertical. Gali būti, kad įvairiuose šaltiniuose užfiksuoti duomenys apie konkretų automobilį padrąsins jus jį įsigyti arba atvirkščiai - atkalbės nuo rizikingo pirkinio.
Šaltinis: www.carvertical.com/lt/tinklarastis/10-automobiliu-kuriu-parduoti-nevertetu-ateityje-jie-brangs” ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 2 metus
Dažniausiai ir rečiausiai į avarijas patenkantys automobiliai Europoje
Viena svarbiausių užduočių perkant naudotą automobilį yra nustatyti, ar jis kada nors dalyvavo eismo įvykyje. Į avariją patekusio automobilio kėbulas dažniausiai praranda originalų tvirtumą. Tai kelia grėsmę keleivių sveikatai ir net gyvybėms, kadangi kito eismo įvykio metu smūgis gali sukelti blogesnius padarinius. Automobilio kėbulą po avarijos galima tinkamai suremontuoti, bet tai yra brangu. Dažnai vairuotojai renkasi pigesnius ir nekokybiškus remonto darbus siekiant parduoti daužtą automobilį brangiau.
Tikimybė įsigyti automobilį, kuris buvo patekęs į avariją, labai priklauso nuo jo markės ir modelio. Nemažai vairuotojų renkasi modernius ir patikimus automobilius, tačiau jaunimas itin dažnai susitelkia ties galia, sportiškumu ir patraukliu gamintojo sukurtu įvaizdžiu, o ne aktyviomis ar pasyviomis saugos sistemomis.
Tyrimo metodika
Duomenų šaltinis: Tyrimas yra pagrįstas duomenimis, gautais iš carVertical vartotojų sugeneruotų ataskaitų. Ši platforma, pagal automobilio VIN numerį, teikia automobilių istorijos ataskaitas. Atskleidžiama informacija apie visus užregistruotus eismo įvykius, patirtus nuostolius jų metu ir t.t.
Tyrimo laikotarpis: nuo 2020 m. birželio mėn. iki 2021 birželio mėn.
Duomenų apimtis: Išanalizuota beveik milijonas automobilių istorijos ataskaitų.
Išanalizuotos šalys: Lenkija, Rumunija, Vengrija, Čekija, Bulgarija, Kroatija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Rusija, Baltarusija, Prancūzija, Lietuva, Ukraina, Latvija, Italija, Vokietija.
TOP 5 dažniausiai į avarijas patenkantys automobiliai
Žemiau esančiame grafike nurodytos penkios automobilių markės, kurios, pagal carVertical ataskaitų duomenis, turi didžiausią ankstesnių eismo įvykių tikimybę. Atkreipkite dėmesį į dažniausiai į modelius, nes visi automobiliai turi skirtingas charakteristikas ir yra mėgiami skirtingų vairuotojų.
Tyrimo metu buvo atskleista, kad Lexus markė užėmė aukščiausią poziciją. Šio gamintojo automobiliai pasižymi patikimumu, bet taip pat yra galingi, todėl vairuotojai neretai pervertina savo vairavimo įgūdžius, taip didindami nelaimės tikimybę. Tą patį galima pritaikyti ir sąraše esantiems BMW bei Jaguar automobiliams. Pavyzdžiui, sportiški trečios serijos BMW bei Jaguar XF automobiliai yra sąlyginai pigūs, bet kai kuriems per galingi.
Subaru gamintojo pozicija šiame sąraše įrodo, kad net ir visų varančiųjų ratų sistemos ne visada gali apsaugoti nuo keblių situacijų. Subaru automobilių savininkai dažniausiai važinėja už miesto ribų. Tvirta ir patikima šio gamintojo visų varančiųjų ratų sistema gali susidoroti ir su ekstremaliomis sąlygomis. Bet kai užmiesčio keliai pasidengia ledu arba purvu, net ir saugus greitis ne visada leis sustoti laiku.
Dacia yra viena pigiausių automobilių markių pasaulyje. Jie gamina bazinės komplektacijos, paprastus automobilius biudžetą ribojantiems vairuotojams. Dėka patrauklių kainų, Dacia automobiliai dažnai pasirenkami darbui, todėl eismo įvykiai kyla dėl prastos priežiūros, rūpestingumo stokos.
TOP 5 rečiausiai į avarijas patenkantys automobiliai
Žemiau parodytos penkios automobilių markės, kurios, pagal carVertical ataskaitų duomenis, turi mažiausią ankstesnių eismo įvykių tikimybę. Gali stebinti tai, kad net ir čia rodikliai yra gana aukšti. Tačiau tokią statistiką paaiškina faktas, kad net ir esant vienam eismo įvykio kaltininkui, dažnai į tą avariją patenka keli automobiliai.
Šie rezultatai atskleidžia, kad markės prestižo lygis ir automobilio charakteristikos turi įtakos tikimybei, kad automobilis dalyvavo eismo įvykyje. Pavyzdžiui, Fiat įprastai gamina kompaktiškus lengvuosius automobilius. Citroen bei Peugeot modeliai dažniausiai siūlo nebrangius automobilius, kurių variklių galia retai peržengia 100–150 AG. Tokie parametrai dažniausiai netenkina greičio mėgėjų.
TOP 10 šalių su didžiausiu daužtų automobilių procentu
Tyrimo metu buvo analizuojamos carVertical automobilių istorijos ataskaitos iš skirtingų Europos šalių. Žemiau esančiame grafike matomos tos Europos šalys, kuriose daužtų automobilių procentas yra didžiausias.
Tokie rezultatai galimi dėl skirtingų vairuotojų įpročių bei šalių ekonomikos. Vairuotojai, gyvenantys aukštą BVP turinčiose šalyse, įprastai gali įsigyti naujesnius automobilius. Tačiau, Europos srityse, kuriose gyvenimo lygis yra žemesnis, dažnai iš užsienio yra importuojami daužti automobiliai.
Vairuotojų įpročiai bei poreikiai taip pat turi įtakos tokiai statistikai, bet ankstesnis šios srities tyrimas buvo ribotas dėl duomenų stokos. Kai kurios rinkos nenaudoja internetinių duomenų bazių, todėl draudimo kompanijos turi labai mažai informacijos apie ankstesnes avarijas ir kitus automobilių duomenis.
Išvada
Automobilių avarijos šiomis dienomis yra auganti problema. Žinučių rašymas, skambučiai, valgymas – vairuotojai užsiima įvairiausia veikla, dėl kurių, anksčiau ar vėliau, patenkama į eismo įvykius. Negana to, automobiliuose montuojami vis galingesni varikliai. Žmogus nėra pajėgus saugiai užsiimti skirtingomis veiklomis vairuojant.
Tinkamas automobilio sutvarkymas po avarijos yra brangus, ir ne kiekvienas gali sau tai leisti. Reikia atkurti originalų kėbulo standumą, pakeisti oro pagalves ir t.t. Daug vairuotojų randa pigesnes, bet nesaugias alternatyvas. Todėl šiomis dienomis gatvėse daugėja nesaugių naudotų automobilių.
The source of this article is www.carvertical.com/lt/tinklarastis/dazniausiai-ir-reciausiai-i-avarijas-patenkantys-automobiliai... ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 2 metus
Kurių tipų aušinimo skysčių verčiau nemaišyti tarpusavyje?
Kad pagrindiniai eksploataciniai automobilio komponentai yra variklio ir transmisijos alyvos bei stabdžių skysčiai, žino visi vairuotojai. Tačiau, kad automobilio variklis veiktų tinkamai reikia ne tik jų. Vienas būtiniausių – aušinimo skystis – vandens ir antifrizo mišinys, kuriuo yra užpildomas automobilio variklio radiatorius. Konkreti mišinio sudėtis įvairiems varikliams gali skirtis, tačiau 50:50 santykis yra dažniausias ir tinka naudoti daugeliu atvejų. Kaip tiksliai veikia aušinimo skystis ir kaip žinoti, ar jis atlieka savo funkciją?
Kokia konkreti aušinimo skysčio funkcija?
Karštą vasaros dieną mūsų kūnas atsivėsina prakaituodamas. Variklis taip pat veikia panašiu principu. „Inter Cars Lietuva“ produktų grupės specialistas Algirdas Seilius teigia, kad aušinimo skysčio apytaka variklyje yra sudaroma aušinimo skysčio siurblio pagalba. Aušinimo skystis tekėdamas variklio komponentų vidumi, aušina juos absorbuodamas dalį šilumos. Įkaitęs skystis grąžinamas atgal į radiatorių, o per radiatorių praeinantis aplinkos oras perima dalį skysčio šilumos. Šiek tiek atvėsęs skystis pumpuojamas atgal į variklį kitam ciklui.
„Aušinimo skystyje esantis antifrizas atlieka dvejopą apsauginę funkciją. Jis neleidžia aušinimo skysčiui užvirti ar užšalti net esant ekstremaliai temperatūrai.Kaip minėta ankščiau, dažniausiai vanduo su antifrizu maišomas santykiu 50:50, nes toks santykis užtikrina optimaliausią variklio aušinimą. Tačiau jei antifrizo santykis su vandeniu bus didesnis, tada mišinio užšalimo temperatūra bus dar žemesnė, o virimo – aukštesnė, tačiau tai tikrai nereiškia, kad variklis bus aušinamas optimaliai“, – aiškina A. Seilius.
Kas nutiktų varikliui be aušinimo skysčio?
Statistika rodo, kad net 2 proc. mechaninių variklio gedimų įvyksta dėl aušinimo sistemos problemų. Dėl degimo proceso automobilio variklyje temperatūra kyla itin sparčiai, todėl jei aušinimo sistemos nebūtų, greitai perkaistų ir sugestų svarbiausi automobilio komponentai.
„Inter Cars Lietuva“ atstovas pabrėžia, kad antifrizą su vandeniu maišyti yra būtina. Jei sistemoje bus vien vanduo, nebus antikorozinės apsaugos. Vanduo ilgainiui nugaruos ir variklis greitai perkais. O žiemą vien vandeniu užpildyta sistema bus neatspari užsalimui, todėl gali sutrikti jos veikimas.
„Jeigu norite, kad variklis veiktų nepriekaištingai tiek žiemą, tiek vasarą, o aušinimo sistema būtų gerai apsaugota nuo korozijos, aušinimo skystį tikrinkite ir keiskite periodiškai. Aušinimo skysčio keitimo periodiškumas priklauso nuo skysčio tipo. Pavyzdžiui, aušinimo skystį „VW G11“ reikia keisti kas 2–3 metus, o „VW G12+“ – tik kas 5–6 metus“, – sako A. Seilius.
Taip jau istoriškai susiklostė, kad VW gamintojo sukurti nuosavi aušinimo skysčio standartai tapo bendriniais ženklais nurodančiais aušinimo skysčio tipą, o neretai ir paties skysčio spalvą, kas beje, nėra teisinga.
Skirtingų aušinimo skysčių maišymas
Šiandieninėje aušinimo skysčių standartų įvairovėje pasiklysti gali kiekvienas. Todėl labai dažnai kyla klausimas ar galima aušinimo skysčius maišyti tarpusavyje? Geriausiai, žinoma, yra nemaišyti tarpusavyje skirtingus standartus atitinkančių skysčių. O jei vietoje esamo aušinimo skysčio norite naudoti kitą, buvusį aušinimo skystį geriausia išleisti iš radiatoriaus. Šį darbą geriau patikėkite atlikti kvalifikuotam mechanikui, kuris turi tam reikalingą įrangą ir neišpils panaudoto skysčio į kanalizaciją, arba dar blogiau, – „už kampo“.
„Jeigu dėl tam tikrų priežasčių aušinimo skysčio išleisti neįmanoma arba sistemą reikia tik papildyti, galimas ir kitas variantas. Visada stenkitės papildyti aušinimo sistemą tik tokio tipo skysčiu kuris yra rekomenduojamas jūsų automobilio gamintojo arba tokiu, kuris jau yra supiltas į jūsų automobilio aušinimo sistemą“, – teigia A. Seilius.
Tačiau kaip elgtis jeigu nežinote kas supilta sistemoje, o ją papildyti žūtbūt reikia? Išeitis vis tik yra. Kai kurių tipų aušinimo skysčius galima maišyti tarpusavyje, turint omenyje, kad jų mišinys bus homogeniškas ir pilnai atliks savo funkcijas. Tačiau yra ir tokių, kurių maišyti tarpusavyje nederėtų. Siūlome pasitikrinti kurių tipų skysčius galima saugiai maišyti, o kurių verčiau nemaišyti. ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 2 metus
Suklastota rida gali neteisėtai padidinti naudoto automobilio kainą 25 procentais
Daugelyje šalių vairuotojai įprastai automobilį keičia kas 3 - 5 metus. Tai reiškia, kad dažnas atlieka bent du ar tris naujesnio automobilio pirkimo-pardavimo veiksmus kiekvieną dešimtmetį.
Automobilio ridos klastojimas vis dar yra vienas didžiausių naudotų automobilių rinkos skaudulių visame pasaulyje. Odometrų „atsukimo“ problema niekur nedingo ir pirkėjams ji kainuoja nemažai pinigų. Žvelgiant iš teisinės perspektyvos, dažnai sunku nustatyti, kas turėtų būti atsakingas už šių duomenų klastojimą. Vis tik, ši tendencija iki šiol išlieka aktuali ir nesąžiningi pardavėjai vis dar bando dirbtinai išpūsti automobilio kainą.
Didžiausia automobilių istorijos tikrinimo platforma „carVertical“ atliko tyrimą, kuriame išsiaiškino, kokių automobilių odometrai yra atsukami dažniausiai. Siekiant gauti tikslius rezultatus, buvo išanalizuotos daugiau nei 570 tūkst. skirtingų automobilių istorijos ataskaitų. Ši analizė atskleidė, kiek vairuotojai permoka pirkdami automobilį su suklastota rida.
Dyzelinių automobilių dominavimas
Iš visų 2020-aisiais sugeneruotų istorijos ataskaitų daugiausia suklastotos ridos atvejų buvo pastebėta tikrinant dyzelinu varomus automobilius. Beveik trys ketvirčiai (74,4 %) šių automobilių turėjo didesnes ar mažesnes ridos korekcijas. Dyzeliniai varikliai dažniau mėgstami vairuotoju, kurie kiekvieną dieną įveikia ilgus atstumus. Tai ir tampa pagrindine priežastimi, kodėl antrinėje rinkoje tokie automobiliai dažniau turi netikras ridas.
Tuo tarpu naudoti benzinu varomi automobiliai turi gerokai mažesnę suklastotos ridos tikimybę – jie sudarė vos 25 % visų pastebėtų odometro „atsukimo“ atvejų. Vis tik, ateityje ši tendencija gali pasikeisti, kadangi naujų dyzelinių ir benzininių automobilių pardavimų proporcijos pastaraisiais metais stipriai pasikeitė.
Hibridiniai ir elektra varomi automobiliai pateko į rečiausiai sutinkamų sąrašą – jie sudarė tik 0,6 % visų pastebėtų ridos klastojimo atvejų.
Atsuktos ridos atvejai pagal kuro tipą
Pigus nusikaltimas, didelė grąža (arba nuostolis)
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ridos „atsukimas“ yra toks populiarus nesąžiningų pardavėjų tarpe, yra kaina. Vos už porą šimtų eurų odometro rodmenys gali būti suklastojami net ir apsaugotuose automobiliuose su atnaujinta programine įranga. Tačiau čia slypi kur kas didesnė grėsmė visuomenei.
Kaip atskleidė „carVertical“ tyrimas, priklausomai nuo automobilio amžiaus ir būklės, ridos sumažinimas gali dirbtinai padidinti mašinos kainą net 25 procentais. Duomenys rodo, kad iš JAV importuotų automobilių kaina gali padidėti net iki 6000 eurų. Ir visa tai pasiekiama tik odometro skaičių pakeitimu. Nežinodamas tikrosios automobilio istorijos pirkėjas gali lengvai permokėti net keliais tūkstančiais eurų.
Senesni automobiliai „atsukami“ daugiau
Tyrimo duomenys parodė, kad dažniausiai klastojamos automobilių pagamintų tarp 1991 ir 1995 metų ridos. Vidutiniškai šios amžiaus grupės transporto priemonių rida sumažinama 80 tūkstančių kilometrų.
Tai neturėtų stebinti, nes senesnių automobilių duomenų klastojimas yra gerokai pigesnis ir mažiau techninių įgūdžių reikalaujantis procesas. Tokiais atvejais odometro rodmenis pakeisti gerokai lengviau.
Automobiliai, kurie buvo pagaminti tarp 2016 ir 2020 metų vidutiniškai buvo „atsukti“ 36 tūkst. kilometrų. Visgi, tokio klastojimo įtaka kainai gali būti kelis kartus didesnė nei senos transporto priemonės.
Tyrimo metu buvo aptikta ir atvejų, kai rida buvo sumažinta 200 000 ar net 400 000 kilometrų.
Vidutinis odometro atsukimas (km) pagal amžiaus grupę
Išvada
Daugelis naudotų automobilių pirkėjų nežino tikrosios įsigyjamos mašinos istorijos. Dar daugiau, apie jos praeitį nežino ir kai kurie pardavėjai. Automobilio istorijos ataskaita gali atskleisti faktus, kurie padės netapti prastai prižiūrėto automobilio savininku. Be to, ji gali tapti ir pagalbine priemone derantis dėl kainos. 25 % procentai automobilio kainos yra svari priežastis pasidomėti transporto priemonės istorija internete prieš ją įsigyjant. ... DAUGIAUMAŽIAU
prieš 2 metus
Kas yra juodas ledas? Būtent tas kas yra šiuo metu Kauno keliuose, atrodo asfaltas, o pasirodo vairas ir stabdžiai neklauso. Pati apgaulingiausia situacija vairuojant. Vairuokite saugiai!! ... DAUGIAUMAŽIAU
www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/kauno-policija-informuoja-via-baltica-kelias...
Butent už pusvalandžio čia ant tilto prie Lampėdžių įvyko avarija uždariusi visą Via Baltiką. O padangos visos blogos ant juodo ledo, nebent šipai, tai gelbėtų.
Kedainiu kelias ir tikra beda,,, greitis max 50 km/h
Kad dabar labai sudetinga situacija, nes sninga, pusto, temperatura -10 -15. Barstoma druska nebetirpdo atrodo prie -12. Tad situacija panasi kaip prie 0 temperaturos- su druska susimaises aptirpes sniegas pradeda salt ir ant tiltu ar viaduku(ir ne tik) galim turet ciuozykla.
Radviliškio rajone tas pats,čiuožyklos,o ne keliai....
Gal laikas i padangas pasiziureti... vaziavau tuo keliu ir nebuvo tokiu dalyku,kad nesivairuotu ar slystu automobilis.
Durnelis
Nu jo dar su telefonu filmuota smagu
O tai ką,kviest filmavimo grupę į mašiną?😀