Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

prieš 3 savaitęs

Autobroliai
Tęsiam virusų temą, šį kart mažas ir greitas japonas sukurtas taip pat kaip ir dabar sunkmečiu per ekonominę krizę. 1992-1995 metais šį automobilį leido susidraugavusios Mazda ir Suzuki. Užklupus ekonominei krizei spėta pagaminti 4400 vienetų. Suzuki, be abejo, gamino variklį: 0,6 litro automobilio širdis su turbina išpeša 64 arklius, ir to visiškai pakanka 720 kilogramus sveriančiam automobiliui. Šis automobilis gal ir yra kei-klase vadinamų mažiausių Japonijos automobilių pažiba dėl savo dinaminių savybių, bet ji pati savęs išsigąsta veidrodyje. Ypač, kai į viršų pasikelia durelės. Gulbė, atsiprašant. Tai kas atspės koks tai modelis??? Komentarai...

Tęsiam virusų temą, šį kart mažas ir greitas japonas sukurtas taip pat kaip ir dabar sunkmečiu per ekonominę krizę. 1992-1995 metais šį automobilį leido susidraugavusios Mazda ir Suzuki. Užklupus ekonominei krizei spėta pagaminti 4400 vienetų. Suzuki, be abejo, gamino variklį: 0,6 litro automobilio širdis su turbina išpeša 64 arklius, ir to visiškai pakanka 720 kilogramus sveriančiam automobiliui. Šis automobilis gal ir yra kei-klase vadinamų mažiausių Japonijos automobilių pažiba dėl savo dinaminių savybių, bet ji pati savęs išsigąsta veidrodyje. Ypač, kai į viršų pasikelia durelės. Gulbė, atsiprašant. Tai kas atspės koks tai modelis??? Komentarai... ... DAUGIAUMAŽIAU

Comment on Facebook

autozam az-1

wow

prieš 4 savaitęs

Autobroliai
Visi tik kalba apie virusus. Tai kur tas virusas?! Parodykit tu man jį!
Mes, kaip automobilizmo ekspertai, žinom – į virusą panašios baisybės pasaulio gatvėse pasirodė prieš daugiau nei 50 metų. Matei, kaip mokslo žmonės vaizduoja virusą? Toks burbulas su ataugomis. Kažkokiu būdu autopramonė dar gerokai anksčiau atspėjo, kaip atrodo virusas, ir pradėjo gaminti burbulinius virusus su varikliais. Mikromašinos, bubble car, kei-klasė – visa tai yra anekdotas, kuriam vakcinos dar nėra. Pažindinamės su keliais autovirusais. Pirmasis eksponatas Isetta, dizaineriai italai, gamino daug kas ir net BMW (1955-62). Komentuojam ir postinam kitus automobilius panašius į virusus, gal atspėsit kokie bus kiti mūsų eksponatai.

Visi tik kalba apie virusus. Tai kur tas virusas?! Parodykit tu man jį!
Mes, kaip automobilizmo ekspertai, žinom – į virusą panašios baisybės pasaulio gatvėse pasirodė prieš daugiau nei 50 metų. Matei, kaip mokslo žmonės vaizduoja virusą? Toks burbulas su ataugomis. Kažkokiu būdu autopramonė dar gerokai anksčiau atspėjo, kaip atrodo virusas, ir pradėjo gaminti burbulinius virusus su varikliais. Mikromašinos, bubble car, kei-klasė – visa tai yra anekdotas, kuriam vakcinos dar nėra. Pažindinamės su keliais autovirusais. Pirmasis eksponatas Isetta, dizaineriai italai, gamino daug kas ir net BMW (1955-62). Komentuojam ir postinam kitus automobilius panašius į virusus, gal atspėsit kokie bus kiti mūsų eksponatai.
... DAUGIAUMAŽIAU

Comment on Facebook

Giedre Bertuliene tau toki

prieš 1 mėnesį

Autobroliai
Perspėja dėl naudotų automobilių pirkimo: pardavėjų apgaulės, galinčios baigtis tragiškai

   Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti vadovaudamasis ne sėkme, bet žiniomis. Ne veltui specialistai prieš įsigyjant transporto priemonę pataria gerai ja pasidomėti ir užtvirtinti ramybę nuodugnia apžiūra autoservise.

   Visgi tai dar negarantuoja, jog nusipirktas naudotas automobilis nesukels rūpesčių. Dažnai pardavėjai linkę stebinti išradingumu slepiant transporto priemonės defektus, galinčius pavirsti rimtu remontu, nemenkomis išlaidomis ar netgi rizika saugumui.

   Todėl specialistai atkreipia dėmesį į svarbiausius perkamo naudoto automobilio patikros aspektus, pridurdami, jog jį įsigijus svarbu pasirūpinti ir perregistravimu, ir privalomuoju draudimu. 

Vienodos ridos automobilių šalis

   Kalbėdamas apie 5–10 metų senumo naudoto automobilio įsigijimą, įmonės „Autobroliai“ vadovas Eimantas Jazokas pabrėžia – pirmasis ir pats svarbiausias jo patikros žingsnis yra pasidomėjimas transporto priemonės istorija. Pašnekovo teigimu, šią informaciją galima įsigyti vos už keliolika eurų internete. Ją teikia įmonės, turinčios prieigą prie pasaulinio automobilių istorijų registro ir sudarančios transporto priemonių istorijos ataskaitas.

   „Šiose platformose galima sužinoti visą informaciją apie tikrąją pirkinio ridą, turėtus eismo įvykius. Įvedus VIN (angl. „vehicle identification number“) – unikalų 17 simbolių rinkinį, kurį gamintojas priskiria kiekvienai gamyklą paliekančiai transporto priemonei – iškart aišku: verta susitikti su pardavėju ar ne.

   Kartais visos minėtos informacijos internete nerandama, todėl patartina kreiptis į oficialų automobilio prekės ženklo atstovą ir pateikti kėbulo numerį. Kadangi jis turi prieigą prie duomenų bazių, gali matyti, kada ir kokie buvo atlikti transporto priemonės remonto darbai“, – akcentuoja E. Jazokas. 

   Užsiminęs apie tikrosios ridos patikros svarbą, pašnekovas dalinasi statistika, kurią pateikia automobilio istorijų tikrintojai. Anot jų, Lietuvoje odometro klastočių vidurkis siekia net 71,509 km. Tiek, dažniausiai, rida mūsų šalyje atsukama, siekiant sukurti gerokai mažiau susidėvėjusios transporto priemonės įspūdį. Tokia klastotė užtikrina, jog bus nepasiekta lietuviams psichologiškai reikšminga 200 tūkst. km pravažiavimo riba.

   „Rida, kartu su automobilio prekės ženklu ir modeliu bei gamybos metais, yra pagrindiniai rinkos kainos nustatymo rodikliai. Visgi per 15 veiklos metų pastebėjome, jog 80 proc. visų į servisą atvežtų transporto priemonių yra nuvažiavę 200–250 tūkst. km, o tai tiesiog statistiškai neįmanoma. Todėl būtina tikrinti automobilio istoriją, kuri parodo tikrąją tiesą“, – įsitikinęs specialistas. 

„Išbrokavo“ visus automobilius

   Išsiaiškinus automobilio istoriją, E. Jazokas pataria norimą įsigyti transporto priemonę vežti į autoservisą. Tačiau pardavėjui nesutikus to daryti, pašnekovas ragina gerokai pasvarstyti, ar sandoriui ryžtis verta.

   „Autoservise galima nustatyti, ar automobilis buvo patekęs į eismo įvykį, kokia žala jam padaryta, kaip atliktas remontas. Specialistai storio matuokliu patikrina visas kėbulo dalis ir vos per 10 minučių pateikia ataskaitą. Joje – informacija, kokios detalės dažytos, nustatomas dažų sluoksnio storis.

   Iš šių duomenų galima spręsti – automobilis buvo tik įbrėžtas ar rimtai apgadintas. Nustačius pažeistas dalis, jos tikrinamos nuodugniau. Tuomet pasimato visas pardavėjų išradingumas. Neretai automobilyje trūksta dalių, jis būna remontuotas nekokybiškai, nesivadovaujant technologiniais transporto priemonės gamybos reikalavimais“, – patirtimi dalinasi E. Jazokas.

  Tokia pardavėjų apgaulė, pasak specialisto, gali baigtis tragiškai. Pavyzdžiui, važiuojant didesniu greičiu, atsiskyrusios detalės apgadintų kitas transporto priemones. Be to, įvykus avarijai, automobilis gali deformuotis netinkamai, pažeidimai bus didesni, deformavimasis – gilesnis ir stipresnis.

   „Esame tikrinę transporto priemonę, kurioje trūko balkio. Automobilio buferis – tvarkingas, bet rėmo, sulaikančio visą smūgį per avariją, nėra. Taip, įvykus eismo įvykiui, variklis tiesiog atsidurs salone. Tik kėbulą galima patikrinti, tačiau į variklį neįlįsi, jis gali sugesti ir po mėnesio. Todėl praktika rodo: per 15 veiklos metų nepatarėme pirkti nė vieno mums atvežto patikrinti automobilio“, – liūdna statistika dalinasi E. Jazokas.

   Tačiau nuodugni patikra – tik pusė darbo. Tai pabrėžiantis draudimo bendrovės ERGO Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako: įsigydamas automobilį, pirkėjas privalo įsitikinti, jog jis bus perregistruotas. Tuomet naujajam savininkui būtina pasirūpinti privalomuoju draudimu.

   „Pardavėjas pastarąjį gali perrašyti pirkėjui arba nutraukti sutartį su draudiku. Tada ji nebegalioja, o, tokiu atveju, automobilis tampa neapdraustas ir praranda galimybę dalyvauti eisme. Iki tol, kol naujasis savininkas transporto priemonės neapdraudžia savo vardu. Visgi įsigijus pirkinį su privalomuoju draudimu, pirkėjas per 15 dienų turi kreiptis į draudimo bendrovę, kurioje automobilis draustas. Taip įvertinama jo rizika ir perrašoma sutartis“, – teigia R. Pocius.

Apgavystės – neretos

   Draudiko atstovas atkreipia dėmesį, jog draudimo sutarties perleidimas naujajam savininkui yra ypač svarbus, kadangi dėl jo nesutarus iki galo, galimi nesklandumai. Todėl pirkėjui R. Pocius pataria išsiaiškinti – automobilis parduodamas su draudimu ar be. Šį punktą pašnekovas netgi pataria įtraukti į pirkimo-pardavimo sutartį. 

  „Priešingu atveju, naujajam savininkui vėliau gali kilti nemalonumų. Pasitaiko atvejų, kai šis klausimas neaptariamas, o draudimo polisas yra automobilyje. Tada pirkėjas bando persirašyti draudimą savo vardu, kai pardavėjas po sandorio kreipiasi į draudiką dėl sutarties nutraukimo. Būna ir taip, jog senasis savininkas atiduoda draudimo polisą naujajam, o pats kreipiasi dėl sutarties nutraukimo. Tada pirkėjas apgaunamas“, – tikina R. Pocius.

   Pašnekovas primena ir tinkamo draudimo sutarties procedūrų sutvarkymo svarbą tuomet, kai sutariama draudimą „paskolinti“ naujajam savininkui parvažiuoti namo ir per tokią kelionę padaromas eismo įvykis.

  „Mitas, jog šioje situacijoje atsakomybė už sukeltą nelaimę tenka buvusiam automobilio savininkui. Jei transporto priemonė perregistruojama pirkėjo vardu, pardavėjui tokiu atveju jokios sankcijos negresia. Būtent todėl, sutarus dėl sandorio, viską kuo greičiau reikėtų įforminti „Regitroje“ ir taip išvengti papildomų rūpesčių“, – reziumuoja R. Pocius.

 Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/rinka/2020/11/30/news/perspeja-del-naudotu-automobiliu-pirkimo-pardaveju-apgaules-galincios-baigtis-tragiskai-17328413/

Perspėja dėl naudotų automobilių pirkimo: pardavėjų apgaulės, galinčios baigtis tragiškai

Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti vadovaudamasis ne sėkme, bet žiniomis. Ne veltui specialistai prieš įsigyjant transporto priemonę pataria gerai ja pasidomėti ir užtvirtinti ramybę nuodugnia apžiūra autoservise.

Visgi tai dar negarantuoja, jog nusipirktas naudotas automobilis nesukels rūpesčių. Dažnai pardavėjai linkę stebinti išradingumu slepiant transporto priemonės defektus, galinčius pavirsti rimtu remontu, nemenkomis išlaidomis ar netgi rizika saugumui.

Todėl specialistai atkreipia dėmesį į svarbiausius perkamo naudoto automobilio patikros aspektus, pridurdami, jog jį įsigijus svarbu pasirūpinti ir perregistravimu, ir privalomuoju draudimu.

Vienodos ridos automobilių šalis

Kalbėdamas apie 5–10 metų senumo naudoto automobilio įsigijimą, įmonės „Autobroliai“ vadovas Eimantas Jazokas pabrėžia – pirmasis ir pats svarbiausias jo patikros žingsnis yra pasidomėjimas transporto priemonės istorija. Pašnekovo teigimu, šią informaciją galima įsigyti vos už keliolika eurų internete. Ją teikia įmonės, turinčios prieigą prie pasaulinio automobilių istorijų registro ir sudarančios transporto priemonių istorijos ataskaitas.

„Šiose platformose galima sužinoti visą informaciją apie tikrąją pirkinio ridą, turėtus eismo įvykius. Įvedus VIN (angl. „vehicle identification number“) – unikalų 17 simbolių rinkinį, kurį gamintojas priskiria kiekvienai gamyklą paliekančiai transporto priemonei – iškart aišku: verta susitikti su pardavėju ar ne.

Kartais visos minėtos informacijos internete nerandama, todėl patartina kreiptis į oficialų automobilio prekės ženklo atstovą ir pateikti kėbulo numerį. Kadangi jis turi prieigą prie duomenų bazių, gali matyti, kada ir kokie buvo atlikti transporto priemonės remonto darbai“, – akcentuoja E. Jazokas.

Užsiminęs apie tikrosios ridos patikros svarbą, pašnekovas dalinasi statistika, kurią pateikia automobilio istorijų tikrintojai. Anot jų, Lietuvoje odometro klastočių vidurkis siekia net 71,509 km. Tiek, dažniausiai, rida mūsų šalyje atsukama, siekiant sukurti gerokai mažiau susidėvėjusios transporto priemonės įspūdį. Tokia klastotė užtikrina, jog bus nepasiekta lietuviams psichologiškai reikšminga 200 tūkst. km pravažiavimo riba.

„Rida, kartu su automobilio prekės ženklu ir modeliu bei gamybos metais, yra pagrindiniai rinkos kainos nustatymo rodikliai. Visgi per 15 veiklos metų pastebėjome, jog 80 proc. visų į servisą atvežtų transporto priemonių yra nuvažiavę 200–250 tūkst. km, o tai tiesiog statistiškai neįmanoma. Todėl būtina tikrinti automobilio istoriją, kuri parodo tikrąją tiesą“, – įsitikinęs specialistas.

„Išbrokavo“ visus automobilius

Išsiaiškinus automobilio istoriją, E. Jazokas pataria norimą įsigyti transporto priemonę vežti į autoservisą. Tačiau pardavėjui nesutikus to daryti, pašnekovas ragina gerokai pasvarstyti, ar sandoriui ryžtis verta.

„Autoservise galima nustatyti, ar automobilis buvo patekęs į eismo įvykį, kokia žala jam padaryta, kaip atliktas remontas. Specialistai storio matuokliu patikrina visas kėbulo dalis ir vos per 10 minučių pateikia ataskaitą. Joje – informacija, kokios detalės dažytos, nustatomas dažų sluoksnio storis.

Iš šių duomenų galima spręsti – automobilis buvo tik įbrėžtas ar rimtai apgadintas. Nustačius pažeistas dalis, jos tikrinamos nuodugniau. Tuomet pasimato visas pardavėjų išradingumas. Neretai automobilyje trūksta dalių, jis būna remontuotas nekokybiškai, nesivadovaujant technologiniais transporto priemonės gamybos reikalavimais“, – patirtimi dalinasi E. Jazokas.

Tokia pardavėjų apgaulė, pasak specialisto, gali baigtis tragiškai. Pavyzdžiui, važiuojant didesniu greičiu, atsiskyrusios detalės apgadintų kitas transporto priemones. Be to, įvykus avarijai, automobilis gali deformuotis netinkamai, pažeidimai bus didesni, deformavimasis – gilesnis ir stipresnis.

„Esame tikrinę transporto priemonę, kurioje trūko balkio. Automobilio buferis – tvarkingas, bet rėmo, sulaikančio visą smūgį per avariją, nėra. Taip, įvykus eismo įvykiui, variklis tiesiog atsidurs salone. Tik kėbulą galima patikrinti, tačiau į variklį neįlįsi, jis gali sugesti ir po mėnesio. Todėl praktika rodo: per 15 veiklos metų nepatarėme pirkti nė vieno mums atvežto patikrinti automobilio“, – liūdna statistika dalinasi E. Jazokas.

Tačiau nuodugni patikra – tik pusė darbo. Tai pabrėžiantis draudimo bendrovės ERGO Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako: įsigydamas automobilį, pirkėjas privalo įsitikinti, jog jis bus perregistruotas. Tuomet naujajam savininkui būtina pasirūpinti privalomuoju draudimu.

„Pardavėjas pastarąjį gali perrašyti pirkėjui arba nutraukti sutartį su draudiku. Tada ji nebegalioja, o, tokiu atveju, automobilis tampa neapdraustas ir praranda galimybę dalyvauti eisme. Iki tol, kol naujasis savininkas transporto priemonės neapdraudžia savo vardu. Visgi įsigijus pirkinį su privalomuoju draudimu, pirkėjas per 15 dienų turi kreiptis į draudimo bendrovę, kurioje automobilis draustas. Taip įvertinama jo rizika ir perrašoma sutartis“, – teigia R. Pocius.

Apgavystės – neretos

Draudiko atstovas atkreipia dėmesį, jog draudimo sutarties perleidimas naujajam savininkui yra ypač svarbus, kadangi dėl jo nesutarus iki galo, galimi nesklandumai. Todėl pirkėjui R. Pocius pataria išsiaiškinti – automobilis parduodamas su draudimu ar be. Šį punktą pašnekovas netgi pataria įtraukti į pirkimo-pardavimo sutartį.

„Priešingu atveju, naujajam savininkui vėliau gali kilti nemalonumų. Pasitaiko atvejų, kai šis klausimas neaptariamas, o draudimo polisas yra automobilyje. Tada pirkėjas bando persirašyti draudimą savo vardu, kai pardavėjas po sandorio kreipiasi į draudiką dėl sutarties nutraukimo. Būna ir taip, jog senasis savininkas atiduoda draudimo polisą naujajam, o pats kreipiasi dėl sutarties nutraukimo. Tada pirkėjas apgaunamas“, – tikina R. Pocius.

Pašnekovas primena ir tinkamo draudimo sutarties procedūrų sutvarkymo svarbą tuomet, kai sutariama draudimą „paskolinti“ naujajam savininkui parvažiuoti namo ir per tokią kelionę padaromas eismo įvykis.

„Mitas, jog šioje situacijoje atsakomybė už sukeltą nelaimę tenka buvusiam automobilio savininkui. Jei transporto priemonė perregistruojama pirkėjo vardu, pardavėjui tokiu atveju jokios sankcijos negresia. Būtent todėl, sutarus dėl sandorio, viską kuo greičiau reikėtų įforminti „Regitroje“ ir taip išvengti papildomų rūpesčių“, – reziumuoja R. Pocius.

Skaitykite daugiau: www.lrytas.lt/auto/rinka/2020/11/30/news/perspeja-del-naudotu-automobiliu-pirkimo-pardaveju-apgau...
... DAUGIAUMAŽIAU

prieš 1 mėnesį

Autobroliai

Porsche elektrinio Taycan Guinness rekordas, ilgiausias elektromobilio driftas...net 55 minutės ir 42 kilometrai... ... DAUGIAUMAŽIAU

prieš 1 mėnesį

Autobroliai

Blondė bando netikrą Brabus G63. Spėkit koks tai automobilis... ... DAUGIAUMAŽIAU

Comment on Facebook

Rusų niva

Suzuki Jimni

Haha super blonde here 😉

prieš 2 mėnesius

Autobroliai
Na ką manot apie Teslą žudiką Audi E-Tron GT. Standartinis, net ne RS komplektacijos automobilis, turi 640 arklių, 100kmh greitį pasiėkia per mažiau nei 3,5 sekundes. Inžineriniu požiūriu automobilis dalinasi labai daug Porsche Taycan dalių, salonas kaip visada pas AUDI aukščiausios kokybės. Komentuojam TESLA S ar AUDI E-Tron GT...

Išsami apžvalga anglų kalba:

https://www.youtube.com/watch?v=BVN6Tlg_raQ

Na ką manot apie Teslą žudiką Audi E-Tron GT. Standartinis, net ne RS komplektacijos automobilis, turi 640 arklių, 100kmh greitį pasiėkia per mažiau nei 3,5 sekundes. Inžineriniu požiūriu automobilis dalinasi labai daug Porsche Taycan dalių, salonas kaip visada pas AUDI aukščiausios kokybės. Komentuojam TESLA S ar AUDI E-Tron GT...

Išsami apžvalga anglų kalba:

www.youtube.com/watch?v=BVN6Tlg_raQ
... DAUGIAUMAŽIAU

Comment on Facebook

Audi tik audi

Tesla zudika🤦‍♂️😂dar pamirso parasyt kad sitas kainuos 4-5 daugiau nei teslA

prieš 2 mėnesius

Autobroliai
Kas čia smirda salone?

Yra labai nedidelė tikimybė, kad pamiršai užrakinti automobilį, ir jame naktį praleido asociali persona. Nuo rimtų gedimų iki normalaus užgėrimo automobilyje – viskam yra paaiškinimas!

Supuvusių kiaušinių kvapas
Tai ženklas, kad katalizatorius – tas daiktas, kuris bjaurias degimo dujas paverčia truputį draugiškesnėmis aplinkai – nusprendė pailsėti arba išvis iškeliauti į daiktų rojų. Dar būna, kad jį tiesiog išpjauna, o nusipirkęs naudotą automobilį to gali iškart ir nepastebėti. Bet gali užuosti.

Ką daryti?

- Važiuok tiesiai pas specialistus;

- Melskis, kad problema nebūtų atsitikusi variklyje.

Senelio kvapas
Kaip ir visi dalykai gyvenime, automobilio vėdinimo sistema apsineša dulkėmis, purvu, nuoboduliu ir galiausiai – pelėsiais. Ir kartais tai net neskleidžia jokio kvapo. Šiais alergijų paūmėjimo laikais tai gali būti labai pavojinga, nes net nesupranti, kodėl po vairavimo tave užpuola čiaudulys ir snarglys. Taip, pelėsis – tylusis žudikas.

Ką daryti?

- Į vėdinimo sistemą pripurkšk specialaus skysčio, kurio rasi specializuotose parduotuvėse;

- Arba nuvažiuok į plovyklą, kur tai padarys už tave;

- Profilaktiškai dezinfekuok vėdinimo sistemą kas dvejus metus.

Degančios gumos kvapas
Čia bus kuris dirželis variklyje arba viena iš aušinimo skysčių žarnelių. Nepatvarkytas šis reikalas gali sukelti super didelį galvos skausmą, iki variklio keitimo.

Ką daryti?

- Atidaryk kapotą, pažiūrėk ir išminties pilnu veidu jį uždaryk;

- Važiuok pas meistrus, išspręs už nedidelę sumą pinigų.

Kepamo cukraus kvapas
Jeigu nori suprasti, koks tai kvapas virš atviros ugnies pakaitink cukraus ir vandens sirupo šaukštą. Taip pat kvepia kaitinamas etilenglikolis, dedamas į aušinimo skystį. Jis truputį nuodingas, bet labai baimintis nereikia. Sirupo kvapas automobilyje tereiškia, kad aušinimo sistema kažkur leidžia. Irgi nieko baisus, jeigu nedelsti su remontu. Blogiausia, kas gali būti – radiatoriaus keitimas.

Ką daryti?

- Neklijuok kramtomos gumos ant skylutės;

- Nelituok radiatoriaus ar vamzdelių pats;

- Kuo skubiau važiuok pas meistrus, jeigu aušinimo skystis bėga dar nelabai;

- Jeigu aušinimo skysčio nėra, automobilis pas meistrus turi nukeliauti ne savo ratais.

 

Kaistančių stabdžių kvapas
Kažkodėl vadinamas degančio kilimo kvapu, bet tai gana nevykęs pavadinimas. Kaistantys nuo dažno naudojimo stabdžiai skleidžia ypatingą kvapą, o vairavęs kalnuose tikriausiai bus su juo susidūręs. Jeigu esi ne kalnuose, tai tiesiog stabdžių kaladėlė trinasi į diską. Gal tiesiog užstrigo. 

Ką daryti? 

- Įsitikink, kad rankinis stabdis nėra užtrauktas ;)

- Paspardyk ratą ;)

- Nuvažiuok pas meistrus, jie už tave paspardys ratą ir pakeis kaladėles.

Benzino kvapas
Užgesink variklį ir bėk kuo toliau! Na čia truputį juokaujame, truputį ne. Bėgti nereikia, bet būtų labai gerai ir nevažiuoti toliau. Kur nors variklio srityje prakiurusi kuro padavimo sistema tikrai gali būti gaisro priežastimi. Antra vertus, galbūt pildamas kurą į baką laistai pro šalį kaip baro tulike po šešių alaus?

Ką daryti?

- Pasidėk ugnies gesintuvą šalia.

- Važiuok tiesiai pas automechanikus.

Degančio tepalo kvapas
Kalba pats už save – kažkur bėga tepalas ir varva ant įkaitusių variklio dalių. Jeigu neseniai buvo keistas tepalas, gali būti, kad blogai užsukta tepalo išleidimo anga, arba kreivarankiai meistrai blogai įmontavo tepalo filtrą. Jeigu tepalas keistas seniai, problemytė bus didesnė. Kartu su aštriu tepalo kvapu pasirodo arba balutės po varikliu, arba rūkstantys dūmai. 

Ką daryti?

- Ar dūmai, ar balos, abiem atvejais – tiesus kelias pas meistrus.

- Prieš važiuodamas, patikrink tepalo lygį variklyje. Jeigu kritinis – mašiną iki meistrų transportuok.

Išmetamųjų dujų kvapas
Dabar rimtai. Išmetamose dujose esantis anglies monoksidas yra tikras žudikas, na juk matei filmuose, kaip žudosi sėdėdami automobilyje.

Ką daryt?

- Atsidaryk langą iki galo;

- Važiuok pas poną automechaniką.

Degančio plastiko kvapas
Reiškia, kad kažkur dega plastmasė. O tu galvojai? Gali būti laidai, kurie sukels trumpą sujungimą ir gaisrą, gali būti salono šildymo sistema, gali būti visko. Gali būti, tu mėgsti tą kvapą? Ir degančio automobilio vaizdą?

Ką daryti?

- Atiduok mašiną meistrams;

- Morališkai pasiruošk sumokėti daug pinigų, nes meistrai, dirbantys su elektra, yra deficitiniai, dėl to labai brangūs.

Rūgtelėjusio alaus kvapas
Dabar tai jau rimtai šakės automobiliui ;) Ne ne, šis kvapas atsiranda po to, kad su draugeliais primėtėt visą saloną išgertų alaus skardinių ir saulė ryte gerai pakaitino. Net jeigu šis kvapas maišosi su šašlyko, kečupo ir vėmalų kvapu, gera naujiena yra tai, kad pas automechaniką varyti nereikia!

Ką daryti: 

- Susimąstyk apie gyvenimą pagaliau.

https://www.carvertical.com/lt/tinklarastis/kas-cia-smirda-salone?&a=newsletter&b=389257d7

Kas čia smirda salone?

Yra labai nedidelė tikimybė, kad pamiršai užrakinti automobilį, ir jame naktį praleido asociali persona. Nuo rimtų gedimų iki normalaus užgėrimo automobilyje – viskam yra paaiškinimas!

Supuvusių kiaušinių kvapas
Tai ženklas, kad katalizatorius – tas daiktas, kuris bjaurias degimo dujas paverčia truputį draugiškesnėmis aplinkai – nusprendė pailsėti arba išvis iškeliauti į daiktų rojų. Dar būna, kad jį tiesiog išpjauna, o nusipirkęs naudotą automobilį to gali iškart ir nepastebėti. Bet gali užuosti.

Ką daryti?

- Važiuok tiesiai pas specialistus;

- Melskis, kad problema nebūtų atsitikusi variklyje.

Senelio kvapas
Kaip ir visi dalykai gyvenime, automobilio vėdinimo sistema apsineša dulkėmis, purvu, nuoboduliu ir galiausiai – pelėsiais. Ir kartais tai net neskleidžia jokio kvapo. Šiais alergijų paūmėjimo laikais tai gali būti labai pavojinga, nes net nesupranti, kodėl po vairavimo tave užpuola čiaudulys ir snarglys. Taip, pelėsis – tylusis žudikas.

Ką daryti?

- Į vėdinimo sistemą pripurkšk specialaus skysčio, kurio rasi specializuotose parduotuvėse;

- Arba nuvažiuok į plovyklą, kur tai padarys už tave;

- Profilaktiškai dezinfekuok vėdinimo sistemą kas dvejus metus.

Degančios gumos kvapas
Čia bus kuris dirželis variklyje arba viena iš aušinimo skysčių žarnelių. Nepatvarkytas šis reikalas gali sukelti super didelį galvos skausmą, iki variklio keitimo.

Ką daryti?

- Atidaryk kapotą, pažiūrėk ir išminties pilnu veidu jį uždaryk;

- Važiuok pas meistrus, išspręs už nedidelę sumą pinigų.

Kepamo cukraus kvapas
Jeigu nori suprasti, koks tai kvapas virš atviros ugnies pakaitink cukraus ir vandens sirupo šaukštą. Taip pat kvepia kaitinamas etilenglikolis, dedamas į aušinimo skystį. Jis truputį nuodingas, bet labai baimintis nereikia. Sirupo kvapas automobilyje tereiškia, kad aušinimo sistema kažkur leidžia. Irgi nieko baisus, jeigu nedelsti su remontu. Blogiausia, kas gali būti – radiatoriaus keitimas.

Ką daryti?

- Neklijuok kramtomos gumos ant skylutės;

- Nelituok radiatoriaus ar vamzdelių pats;

- Kuo skubiau važiuok pas meistrus, jeigu aušinimo skystis bėga dar nelabai;

- Jeigu aušinimo skysčio nėra, automobilis pas meistrus turi nukeliauti ne savo ratais.Kaistančių stabdžių kvapas
Kažkodėl vadinamas degančio kilimo kvapu, bet tai gana nevykęs pavadinimas. Kaistantys nuo dažno naudojimo stabdžiai skleidžia ypatingą kvapą, o vairavęs kalnuose tikriausiai bus su juo susidūręs. Jeigu esi ne kalnuose, tai tiesiog stabdžių kaladėlė trinasi į diską. Gal tiesiog užstrigo.

Ką daryti?

- Įsitikink, kad rankinis stabdis nėra užtrauktas 😉

- Paspardyk ratą 😉

- Nuvažiuok pas meistrus, jie už tave paspardys ratą ir pakeis kaladėles.

Benzino kvapas
Užgesink variklį ir bėk kuo toliau! Na čia truputį juokaujame, truputį ne. Bėgti nereikia, bet būtų labai gerai ir nevažiuoti toliau. Kur nors variklio srityje prakiurusi kuro padavimo sistema tikrai gali būti gaisro priežastimi. Antra vertus, galbūt pildamas kurą į baką laistai pro šalį kaip baro tulike po šešių alaus?

Ką daryti?

- Pasidėk ugnies gesintuvą šalia.

- Važiuok tiesiai pas automechanikus.

Degančio tepalo kvapas
Kalba pats už save – kažkur bėga tepalas ir varva ant įkaitusių variklio dalių. Jeigu neseniai buvo keistas tepalas, gali būti, kad blogai užsukta tepalo išleidimo anga, arba kreivarankiai meistrai blogai įmontavo tepalo filtrą. Jeigu tepalas keistas seniai, problemytė bus didesnė. Kartu su aštriu tepalo kvapu pasirodo arba balutės po varikliu, arba rūkstantys dūmai.

Ką daryti?

- Ar dūmai, ar balos, abiem atvejais – tiesus kelias pas meistrus.

- Prieš važiuodamas, patikrink tepalo lygį variklyje. Jeigu kritinis – mašiną iki meistrų transportuok.

Išmetamųjų dujų kvapas
Dabar rimtai. Išmetamose dujose esantis anglies monoksidas yra tikras žudikas, na juk matei filmuose, kaip žudosi sėdėdami automobilyje.

Ką daryt?

- Atsidaryk langą iki galo;

- Važiuok pas poną automechaniką.

Degančio plastiko kvapas
Reiškia, kad kažkur dega plastmasė. O tu galvojai? Gali būti laidai, kurie sukels trumpą sujungimą ir gaisrą, gali būti salono šildymo sistema, gali būti visko. Gali būti, tu mėgsti tą kvapą? Ir degančio automobilio vaizdą?

Ką daryti?

- Atiduok mašiną meistrams;

- Morališkai pasiruošk sumokėti daug pinigų, nes meistrai, dirbantys su elektra, yra deficitiniai, dėl to labai brangūs.

Rūgtelėjusio alaus kvapas
Dabar tai jau rimtai šakės automobiliui 😉 Ne ne, šis kvapas atsiranda po to, kad su draugeliais primėtėt visą saloną išgertų alaus skardinių ir saulė ryte gerai pakaitino. Net jeigu šis kvapas maišosi su šašlyko, kečupo ir vėmalų kvapu, gera naujiena yra tai, kad pas automechaniką varyti nereikia!

Ką daryti:

- Susimąstyk apie gyvenimą pagaliau.

www.carvertical.com/lt/tinklarastis/kas-cia-smirda-salone?&a=newsletter&b=389257d7
... DAUGIAUMAŽIAU

prieš 2 mėnesius

Autobroliai
Žieminių padangų TOP-5: kurių gamintojų padangos geriausios?

Nuo žieminių padangų kokybės priklauso kelionių saugumas sunkiausiu sezono metu. Kokios žieminės padangos yra geriausios? Pateikiame tuos gamintojus, kurių produktai yra labai gerai vertinami įvairiuose prestižiniuose padangų testuose. Į sąrašą pateko šie prekių ženklai: „Continental“, „Bridgestone“, „Dunlop“, „Goodyear“ ir „Semperit“.

„Bridgestone Blizzak LM005“

Japonai ilgus metus dirbo dėl savo pozicijos rinkoje. Jiems pavyko pasiekti „Premium“ segmentą ir užkariauti vairuotojų pasitikėjimą pasitelkus technologinę pažangą ir dalyvaujant įvairiuose europietiškuose tyrimuose. Modelių „Blizzak LM005“ atveju buvo padidintas griovelių tūris padangos protektoriaus vidurinėje dalyje. Dėl to riedėdama žieminė padanga sugeba geriau pašalinti vandenį ir sukibti su sniegu. Bet tai dar ne viskas, nes modelyje „Bridgestone“ 2D plyšinės įpjovos vidurinėje protektoriaus dalyje derinamos su 3D plyšinėmis įpjovomis šoninėje protektoriaus dalyje. Tai palengvina važiavimą per ledą ir pagerina stabdymą.

Sėkmės raktu taip pat tapo zigzago formos grioveliai – jie pagerina sukibimą su sniegu. 2019 metais japonų technologija buvo gerai įvertinta „Auto Bild“ padangų (matmenys 225/45 R17) bandymuose. Vokiečių žurnalistai pabrėžė svarbią jos reikšmę važiuojant per sniegą ir sausu asfaltu. Kiek blogiau „Bridgestone“ pasirodė tik esant šlapiai kelio dangai. Didelis modelio „Blizzak LM005“ privalumas yra tai, kad galima užsisakyti „DriveGuard“ versijos modelį. Tai sprendimas, primenantis technologiją „Run Flat“.

„Semperit Speed-Grip 3“

Austrų prekės ženklas „Semperit“ Lietuvos padangų rinkoje, ko gero, niekad nebuvo gerai vertinamas. Ir be reikalo, nes yra dvi priežastys. Visų pirma, įmonė didelį dėmesį skiria inovacijoms, be to, ji įeina į pasaulinio koncerno „Continental Group“ sudėtį. Antra, „Semperit“ labai vertinamas Vakarų Europos vairuotojų – tokiose rinkose, kaip Vokietijos, Olandijos ar Belgijos. Kokį žieminių padangų modelį iš „Simperit“ asortimento verta pasirinkti? Idealus variantas „Speed-Grip 3“.

Austrijos inžinieriai projektuodami šios žieminės padangos protektorių užsibrėžė tikslą maksimaliai sumažinti stabdymo kelią, nesvarbu, kokiomis eismo sąlygomis važiuojama. Tai užtikrina tam tikru būdu išdėstyti protektoriaus blokeliai ir plyšinės įpjovos. Be to, kryptinis protektorius turi specialius griovelius, kurie puikiai šalina iš po ratų vandenį, gerai laiko automobilio judėjimo trajektoriją (įveikiant posūkius) važiuojant per sniegą ir yra labai atsparūs dilimui.

„Semperit Speed-Grip 3“ technologijos kokybė buvo įvertinta trijuose tyrimų centruose. 2017 metais modelis, kurio matmenys 225/45 R18, užėmė trečiąją vietą „Auto, Motor und Sport“ ir žurnalo „AUTO Straßenverkehr“ bandymuose. Už ką? Vokiečių žurnalistai įvertino padangas kaip rekomenduojamas. „Speed-Grip 3“ net du kartus dalyvavo „Auto Bild“ bandymuose. 2017 metais 225/50 R17 matmenų padanga gavo gerą įvertinimą. 2018 metais 225/45 R17 matmenų žieminės padangos rezultatai buvo puikūs, o 2019 metais pasirodė kaip ketvirtoji geriausiai stabdanti padanga (tarp 53 konkurentų!).

„Dunlop Winter Sport 5“

„Dunlop“ – tai vienas iš rinkos tūzų. Šio prekių ženklo sėkmę patvirtina gamintojų, pirminiam montavimui naudojančių šias padangas, sąrašas.Jį sudaro „Toyota“, „Volkswagen“, „Renault“, „Mercedes“, „BMW“, „Audi“ ar „Land Rover“, taip pat „Ferrari“ ir „Rolls Royce“. Tiesa, šiuo metu įmonė nėra savarankiškas žaidėjas, bet nesunku įsivaizduoti, kad susijungimas su „Grupe Goodyear“ jai galėjo išeiti tik į naudą. Būtent dėl šio bendradarbiavimo atsirado modelis „Winter Sport 5“.

Projektuodami šią žieminę padangą, britų įmonės inžinieriai padidino griovelių gylį, ir jie eina per visą protektoriaus plotį. Kokia nauda? Dar geresnis nei pirmtako vandens ir tirpstančio sniego pašalinimas. Be to, asimetriškas protektorius turi daugiau blokelių – tai pagerino sukibimą. Lenktos plyšinės įpjovos dar geriau sukimba su kelio danga, pagerina automobilio manevringumą ir sutrumpina stabdymo kelią sunkiomis eismo sąlygomis.

„Dunlop Winter Sport 5“ jau turi savo istoriją. Žieminė padanga pasirodė 2015 metais ir nuo to laiko nuolat pasirenkama padangų bandymams. Pavyzdžiui, institutas ADAC du kartus suteikė jai gerą įvertinimą, o štai „Auto Bild“ žurnalistų atliktame bandyme padanga keturis kartus gavo labai gerą įvertinimą ir tris kartus gerą.

„Continental WinterContact TS 860“

Vokiečiai nutarė labai ambicingai vertinti padangų rinką. Būtent dėl to jie pradėjo plėtrą dviejose srityse. Visų pirma susitelkė į kokybę – tuo užsiima inžinierių komados. Be to, nutarta išplėsti struktūrą. Šiuo metu koncernui priklauso prekių ženklai „Semperit“, „Barum“, „Uniroyal“, „Mabor“, „Viking“ ir „Matador“. Ką galima pasakyti apie modelį „WinterContact TS 860“? Mišinys su dideliu silicio dioksido ir polimerinių priedų kiekiu„Cool Chili“ sutrumpina stabdymo kelią esant šlapiai dangai ir yra atsparus žemai temperatūrai.

Svarbi inovacija taip pat užkerta kelią slydimui vandens paviršiumi (aquaplaning). Protektorius sukonstruotas taip, kad važiuojant susidaro kažkas panašaus į skystąją dangą, kuri padidina sąlyčio su kelio danga plotą. Papildomas „Continental WinterContact TS 860“ bruožas – technologija su 3D plyšinėmis įpjovomis „SnowCurve“.

Trumpai tariant, „Continental“ produktai sukuria sprendimų bandymo poligoną, o tie sprendimai vėliau yra pritaikomi, pavyzdžiui, padangose „Semperit“. Ar toks požiūris pasiteisina? „WinterContact TS 860“ modelio atveju net labai pasiteisina! Tai patvirtina ir nepriklausomų testų rezultatai. 2019 metais vokiška žieminė padanga užėmė vieną pirmųjų vietų, o dviejuose bandymuose buvo pripažinta rekomenduojama. 2018 metais iškovota daugiau apdovanojimų: dešimt pirmųjų vietų ir viena antroji vieta. Padanga „Continental WinterContact TS 860“ – tikra veteranė!

„Goodyear UltraGrip Performance +“

Amerikiečių įmonės istorija trunka jau daugiau kaip 120 metų. Ir per šį laikotarpį įmonė iš mažos vietinės manufaktūros spėjo išsiplėsti iki pasaulinio masto koncerno ir vieno geriausiai atpažįstamų prekių ženklų automobilių pramonės rinkoje. Įdomu ir tai, kad šiandien būtent „Goodyear“ rankose yra tokie prekių ženklai, kaip „Dębica“!

„Goodyear“ sėkmės raktu tapo dvi technologijos. Pirmoji vadinama „Winter Grip“, o jos esmę sudaro aukštas elastingumas esant žemai temperatūrai. Tai užtikrina sukibimą važiuojant per sniegą ir ledą! Antroji technologija – tai „Traction Protect“. Šiuo atveju inžinieriai nutarė papildyti gumos mišinį derva – tai sutrumpino stabdymo kelią ir užtikrino dar geresnį sukibimą esant geroms eismo sąlygoms. Technologinę pažangą atspindi ir testų rezultatai. 2019 metais žurnalo „Auto Bild Sportcars“ atliktuose bandymuose 255/35 R19 matmenų „UltraGrip Performance +“ iškovojo pirmąją vietą.

Žieminių padangų TOP-5: kurių gamintojų padangos geriausios?

Nuo žieminių padangų kokybės priklauso kelionių saugumas sunkiausiu sezono metu. Kokios žieminės padangos yra geriausios? Pateikiame tuos gamintojus, kurių produktai yra labai gerai vertinami įvairiuose prestižiniuose padangų testuose. Į sąrašą pateko šie prekių ženklai: „Continental“, „Bridgestone“, „Dunlop“, „Goodyear“ ir „Semperit“.

„Bridgestone Blizzak LM005“

Japonai ilgus metus dirbo dėl savo pozicijos rinkoje. Jiems pavyko pasiekti „Premium“ segmentą ir užkariauti vairuotojų pasitikėjimą pasitelkus technologinę pažangą ir dalyvaujant įvairiuose europietiškuose tyrimuose. Modelių „Blizzak LM005“ atveju buvo padidintas griovelių tūris padangos protektoriaus vidurinėje dalyje. Dėl to riedėdama žieminė padanga sugeba geriau pašalinti vandenį ir sukibti su sniegu. Bet tai dar ne viskas, nes modelyje „Bridgestone“ 2D plyšinės įpjovos vidurinėje protektoriaus dalyje derinamos su 3D plyšinėmis įpjovomis šoninėje protektoriaus dalyje. Tai palengvina važiavimą per ledą ir pagerina stabdymą.

Sėkmės raktu taip pat tapo zigzago formos grioveliai – jie pagerina sukibimą su sniegu. 2019 metais japonų technologija buvo gerai įvertinta „Auto Bild“ padangų (matmenys 225/45 R17) bandymuose. Vokiečių žurnalistai pabrėžė svarbią jos reikšmę važiuojant per sniegą ir sausu asfaltu. Kiek blogiau „Bridgestone“ pasirodė tik esant šlapiai kelio dangai. Didelis modelio „Blizzak LM005“ privalumas yra tai, kad galima užsisakyti „DriveGuard“ versijos modelį. Tai sprendimas, primenantis technologiją „Run Flat“.

„Semperit Speed-Grip 3“

Austrų prekės ženklas „Semperit“ Lietuvos padangų rinkoje, ko gero, niekad nebuvo gerai vertinamas. Ir be reikalo, nes yra dvi priežastys. Visų pirma, įmonė didelį dėmesį skiria inovacijoms, be to, ji įeina į pasaulinio koncerno „Continental Group“ sudėtį. Antra, „Semperit“ labai vertinamas Vakarų Europos vairuotojų – tokiose rinkose, kaip Vokietijos, Olandijos ar Belgijos. Kokį žieminių padangų modelį iš „Simperit“ asortimento verta pasirinkti? Idealus variantas „Speed-Grip 3“.

Austrijos inžinieriai projektuodami šios žieminės padangos protektorių užsibrėžė tikslą maksimaliai sumažinti stabdymo kelią, nesvarbu, kokiomis eismo sąlygomis važiuojama. Tai užtikrina tam tikru būdu išdėstyti protektoriaus blokeliai ir plyšinės įpjovos. Be to, kryptinis protektorius turi specialius griovelius, kurie puikiai šalina iš po ratų vandenį, gerai laiko automobilio judėjimo trajektoriją (įveikiant posūkius) važiuojant per sniegą ir yra labai atsparūs dilimui.

„Semperit Speed-Grip 3“ technologijos kokybė buvo įvertinta trijuose tyrimų centruose. 2017 metais modelis, kurio matmenys 225/45 R18, užėmė trečiąją vietą „Auto, Motor und Sport“ ir žurnalo „AUTO Straßenverkehr“ bandymuose. Už ką? Vokiečių žurnalistai įvertino padangas kaip rekomenduojamas. „Speed-Grip 3“ net du kartus dalyvavo „Auto Bild“ bandymuose. 2017 metais 225/50 R17 matmenų padanga gavo gerą įvertinimą. 2018 metais 225/45 R17 matmenų žieminės padangos rezultatai buvo puikūs, o 2019 metais pasirodė kaip ketvirtoji geriausiai stabdanti padanga (tarp 53 konkurentų!).

„Dunlop Winter Sport 5“

„Dunlop“ – tai vienas iš rinkos tūzų. Šio prekių ženklo sėkmę patvirtina gamintojų, pirminiam montavimui naudojančių šias padangas, sąrašas.Jį sudaro „Toyota“, „Volkswagen“, „Renault“, „Mercedes“, „BMW“, „Audi“ ar „Land Rover“, taip pat „Ferrari“ ir „Rolls Royce“. Tiesa, šiuo metu įmonė nėra savarankiškas žaidėjas, bet nesunku įsivaizduoti, kad susijungimas su „Grupe Goodyear“ jai galėjo išeiti tik į naudą. Būtent dėl šio bendradarbiavimo atsirado modelis „Winter Sport 5“.

Projektuodami šią žieminę padangą, britų įmonės inžinieriai padidino griovelių gylį, ir jie eina per visą protektoriaus plotį. Kokia nauda? Dar geresnis nei pirmtako vandens ir tirpstančio sniego pašalinimas. Be to, asimetriškas protektorius turi daugiau blokelių – tai pagerino sukibimą. Lenktos plyšinės įpjovos dar geriau sukimba su kelio danga, pagerina automobilio manevringumą ir sutrumpina stabdymo kelią sunkiomis eismo sąlygomis.

„Dunlop Winter Sport 5“ jau turi savo istoriją. Žieminė padanga pasirodė 2015 metais ir nuo to laiko nuolat pasirenkama padangų bandymams. Pavyzdžiui, institutas ADAC du kartus suteikė jai gerą įvertinimą, o štai „Auto Bild“ žurnalistų atliktame bandyme padanga keturis kartus gavo labai gerą įvertinimą ir tris kartus gerą.

„Continental WinterContact TS 860“

Vokiečiai nutarė labai ambicingai vertinti padangų rinką. Būtent dėl to jie pradėjo plėtrą dviejose srityse. Visų pirma susitelkė į kokybę – tuo užsiima inžinierių komados. Be to, nutarta išplėsti struktūrą. Šiuo metu koncernui priklauso prekių ženklai „Semperit“, „Barum“, „Uniroyal“, „Mabor“, „Viking“ ir „Matador“. Ką galima pasakyti apie modelį „WinterContact TS 860“? Mišinys su dideliu silicio dioksido ir polimerinių priedų kiekiu„Cool Chili“ sutrumpina stabdymo kelią esant šlapiai dangai ir yra atsparus žemai temperatūrai.

Svarbi inovacija taip pat užkerta kelią slydimui vandens paviršiumi (aquaplaning). Protektorius sukonstruotas taip, kad važiuojant susidaro kažkas panašaus į skystąją dangą, kuri padidina sąlyčio su kelio danga plotą. Papildomas „Continental WinterContact TS 860“ bruožas – technologija su 3D plyšinėmis įpjovomis „SnowCurve“.

Trumpai tariant, „Continental“ produktai sukuria sprendimų bandymo poligoną, o tie sprendimai vėliau yra pritaikomi, pavyzdžiui, padangose „Semperit“. Ar toks požiūris pasiteisina? „WinterContact TS 860“ modelio atveju net labai pasiteisina! Tai patvirtina ir nepriklausomų testų rezultatai. 2019 metais vokiška žieminė padanga užėmė vieną pirmųjų vietų, o dviejuose bandymuose buvo pripažinta rekomenduojama. 2018 metais iškovota daugiau apdovanojimų: dešimt pirmųjų vietų ir viena antroji vieta. Padanga „Continental WinterContact TS 860“ – tikra veteranė!

„Goodyear UltraGrip Performance +“

Amerikiečių įmonės istorija trunka jau daugiau kaip 120 metų. Ir per šį laikotarpį įmonė iš mažos vietinės manufaktūros spėjo išsiplėsti iki pasaulinio masto koncerno ir vieno geriausiai atpažįstamų prekių ženklų automobilių pramonės rinkoje. Įdomu ir tai, kad šiandien būtent „Goodyear“ rankose yra tokie prekių ženklai, kaip „Dębica“!

„Goodyear“ sėkmės raktu tapo dvi technologijos. Pirmoji vadinama „Winter Grip“, o jos esmę sudaro aukštas elastingumas esant žemai temperatūrai. Tai užtikrina sukibimą važiuojant per sniegą ir ledą! Antroji technologija – tai „Traction Protect“. Šiuo atveju inžinieriai nutarė papildyti gumos mišinį derva – tai sutrumpino stabdymo kelią ir užtikrino dar geresnį sukibimą esant geroms eismo sąlygoms. Technologinę pažangą atspindi ir testų rezultatai. 2019 metais žurnalo „Auto Bild Sportcars“ atliktuose bandymuose 255/35 R19 matmenų „UltraGrip Performance +“ iškovojo pirmąją vietą.
... DAUGIAUMAŽIAU

prieš 4 mėnesius

Autobroliai

6 dalykai TESLA automobilyje, kurių nekenčia TOP GEAR žvaigždė James May ... DAUGIAUMAŽIAU

prieš 6 mėnesius

Autobroliai

Šaras paliko 🙁 ... DAUGIAUMAŽIAU

Comment on Facebook

greit pamatysim....

Ne del babkiu isejo

Pasirodo babkiu ubagas jis

prieš 8 mėnesius

Autobroliai
Ką manai? Naujas 2021 „Audi A3 Limousine, komentuojam...

Antroji visame pasaulyje itin populiaraus „Audi modelio „A3 Limousine karta - jau čia. Kompaktinis keturių durelių sedanas yra skaitmeninis ir visiškai junglus - nuo multimedijos iki vairuotojo pagalbinių sistemų. Po elegantišku kėbulu esančios naujos pavaros ir atnaujinta pakaba užtikrina ypatingą vairavimo patirtį, kuri yra tiek pat efektyvi, kiek ir dinamiška.

Naujas „A3 Limousine atrodo sportiškai ir elegantiškai. Palyginti su pirmtaku, jis yra 4 centimetrais ilgesnis (4,50 m), o atstumas tarp ašių liko nepakitęs. Plotis padidėjo 2 centimetrais iki 1,82 m, taip pat jis yra 1 centimetru aukštesnis (1,43 m). Šie pokyčiai padidino saloną - dabar priekyje aukštis dėl žemiau sumontuotos vairuotojo sėdynės yra 2 centimetrais didesnis, taip pat padidėjo salono plotis. 425 l talpinančios bagažinės dydis liko nepakitęs.

Galingas ir elegantiškas eksterjeras

Priekyje dominuoja korio rašto vientisos grotelės, iš šonų sujungtos su įspūdingais priekiniais žibintais. Geriausi gamos modeliai turi „Matrix LED technologiją su skaitmeninėmis dienos šviesomis. Jos sudarytos iš penkiolikos LED segmentų, kurie gali būti aktyvuoti atskirai ir skirtingoms A3 sedano versijoms suteikti išskirtinę išvaizdą. Sedano šoninė kėbulo linija tęsiasi iki pat galinio buferio, taip pabrėžiant modelio ilgį - 15 centimetrų didesnį nei „Sportback - ir suteikia elegantišką išvaizdą.

Dinamiškas kėbulas

Geresnę aerodinamiką lėmė aukštesnė, palyginti su pirmtaku, galinė dalis, taip pat didesnis difuzorius. Tai užtikrino, kad naujo A3 sedano su 2.0 TDI 110 kW (150 AG) varikliu aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas siekia Cd 0,25, o tai yra 0,04 Cd daugiau nei pirmtake. Aerodinamiką pagerino ir grotelėse esančios reguliuojamos oro įsiurbimo angos su dviejų padėčių elektrinėmis sklendėmis, kurios pagal poreikį reguliuoja patenkančio oro srauto kiekį.

Orientuotas ir skaitmeninis prietaisų skydelis

Visas „A3 Limousine prietaisų skydelis yra orientuotas į vairuotoją. Tai apima tiek salono dizainą, tiek ir ekranus su valdymo elementais, todėl centrinė dalis su 10,1 colio įstrižainės MMI liečiamuoju ekranu yra šiek tiek pakreipta į vairuotoją. Net ir baziniame modelyje priešais vairuotoją esantis prietaisų skydelis yra skaitmeninis, kuris „Audi virtual cockpit plus versijoje siekia 12,3 colio įstrižainę. Papildomai galima užsisakyti ir projekcinį ekraną.

Itin junglus: nuo multimedijos sistemos iki pagalbos vairuotojui

Geriausia „A3 Limousine multimedijos gamoje yra „MMI Navigation plus sistema, naudojanti trečios kartos „MIB 3 modulinę platformą. „MIB 3 pasižymi dešimt kartų didesne nei pirmtako sparta ir automobilyje užtikrina „LTE Advance ryšį. „MMI Navigation plus siūlo daug standartinių „Audi connect paslaugų, apimančių informaciją apie eismą realiu laiku, naujienas, taip pat tokią papildomą informaciją kaip vietų vaizdai, darbo laikas ir vartotojų atsiliepimai apie dominančius objektus.

Be to, siūlomos ir „Car-to-X paslaugos, kurios naudoja „Audi parko debesijos duomenis. Jos praneša apie pavojingas vietas arba greičio apribojimus, taip pat padeda rasti laisvas stovėjimo vietas pakelėje. Išlipus iš automobilio, „myAudi programa toliau tęsia navigaciją išmaniajame telefone, taip leidžiant vienu kartu pasiekti reikiamą tikslą.

Taip pat „A3 Limousine yra susietas su telefonu per „Audi smartphone aplinką, kuri MMI sistemoje „iOS ir „Android telefonus integruoja naudojant „Apple Car Play ir „Android Auto sąsajas. Be to, „A3 Limousine galima atrakinti ir užrakinti, naudojant „Android telefoną su „Audi connect key programa. Nustatymuose galima pasirinkti iki šešių skirtingų profilių, kurie apima sėdynių, klimato kontrolės ir multimedijos sistemos nustatymus.

Didelis junglumas užtikrina ir itin efektyviai veikiančias vairuotojo pagalbines sistemas. „Audi pre sense front sistemoje už priekinio veidrodėlio sumontuota vaizdo kamera veikia kartu su priekiniu radaru, apsaugant nuo eismo įvykių ar sumažinant jų pasekmes. Prisitaikantis greičio palaikymas, esantis didesnės klasės automobiliuose, palaiko važiavimo atstumą ir kryptį. Efektyvumo asistentas praneša kada verta atleisti akceleratorių, tam naudodamas ir navigacijos sistemos duomenis. Netrukus po modelio debiuto bus siūlomos ir tokios itin mieste praverčiančios sistemos kaip perspėjimas apie pavojų išlipant, pagalba važiuojant sankryžose ir aplinkinio vaizdo kameros.

Debiutas su trimis varikliais: pavaros

Pradžioje naują „A3 Limousine bus galima rinktis su vienu iš dviejų TFSI varikliu arba TDI motoru. Visus juos jungia viena savybė - didelis efektyvumas. „35 TFSI - 1,5 litro tiesioginio įpurškimo motoras - pasiekia 110 kW (150 AG) ir galimas dvejose versijose - su naujai sukurta šešių greičių mechanine transmisija arba septynių greičių „S tronic pavarų dėže.

Be cilindrų atjungimo technologijos, varikliai su „S tronic dviejų sankabų transmisija naudoja 48 voltų dalinę hibridinę sistemą. Lėtėjimo metu ji regeneruoja energiją, kuri vėliau iki 50 Nm padidina variklio sukimo momentą jam pajudant ar bėgėjantis esant mažiems sūkiams, taip pat leidžia „A3 sedanui dažnai riedėti išjungtu varikliu. Ši sistema įprastame režime degalų sąnaudas sumažina iki 0,4 l/100 km. 2.0 TDI 110 kW (150 AG) motoras taip pat komplektuojamas su septynių greičių „S tronic pavarų dėže, kurioje pavaros perjungiamos naudojant „shift-by-wire technologiją.

Komfortiškas ir dinamiškas viename: pakaba

Naujo „A3 Limousine pakaba sureguliuota užtikrinti sportiškas ir subalansuotas savybes, ir yra dar tiksliau suderinta nei pirmtake. Tikslų veikimą ir greitą reakciją lėmė centrinė dinaminė valdymo sistema, užtikrinanti optimalią visų pakabos komponentų, nuo kurių priklauso amortizacinės savybės, sąveiką. Kaip alternatyva standartinei pakabai galima sportiška pakaba su reguliuojamais amortizatoriais. Ši siūlo itin platų veikimo diapazoną nuo itin komfortiško važiavimo iki labai tikslaus valdymo. Taip pat dinaminė „Audi drive select sistema vairuotojui leidžia pasirinkti skirtingus „A3 Limousine pakabos nustatymus.

Pirmieji nauji „Audi A3 Limousine pirkėjus pasieks jau šią vasarą. „35 TFSI modelio su 110 kW (150 AG) varikliu kaina Vokietijoje prasideda nuo 29 800 eurų.

Ką manai? Naujas 2021 „Audi A3 Limousine", komentuojam...

Antroji visame pasaulyje itin populiaraus „Audi" modelio „A3 Limousine" karta - jau čia. Kompaktinis keturių durelių sedanas yra skaitmeninis ir visiškai junglus - nuo multimedijos iki vairuotojo pagalbinių sistemų. Po elegantišku kėbulu esančios naujos pavaros ir atnaujinta pakaba užtikrina ypatingą vairavimo patirtį, kuri yra tiek pat efektyvi, kiek ir dinamiška.

Naujas „A3 Limousine" atrodo sportiškai ir elegantiškai. Palyginti su pirmtaku, jis yra 4 centimetrais ilgesnis (4,50 m), o atstumas tarp ašių liko nepakitęs. Plotis padidėjo 2 centimetrais iki 1,82 m, taip pat jis yra 1 centimetru aukštesnis (1,43 m). Šie pokyčiai padidino saloną - dabar priekyje aukštis dėl žemiau sumontuotos vairuotojo sėdynės yra 2 centimetrais didesnis, taip pat padidėjo salono plotis. 425 l talpinančios bagažinės dydis liko nepakitęs.

Galingas ir elegantiškas eksterjeras

Priekyje dominuoja korio rašto vientisos grotelės, iš šonų sujungtos su įspūdingais priekiniais žibintais. Geriausi gamos modeliai turi „Matrix LED" technologiją su skaitmeninėmis dienos šviesomis. Jos sudarytos iš penkiolikos LED segmentų, kurie gali būti aktyvuoti atskirai ir skirtingoms A3 sedano versijoms suteikti išskirtinę išvaizdą. Sedano šoninė kėbulo linija tęsiasi iki pat galinio buferio, taip pabrėžiant modelio ilgį - 15 centimetrų didesnį nei „Sportback" - ir suteikia elegantišką išvaizdą.

Dinamiškas kėbulas

Geresnę aerodinamiką lėmė aukštesnė, palyginti su pirmtaku, galinė dalis, taip pat didesnis difuzorius. Tai užtikrino, kad naujo A3 sedano su 2.0 TDI 110 kW (150 AG) varikliu aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas siekia Cd 0,25, o tai yra 0,04 Cd daugiau nei pirmtake. Aerodinamiką pagerino ir grotelėse esančios reguliuojamos oro įsiurbimo angos su dviejų padėčių elektrinėmis sklendėmis, kurios pagal poreikį reguliuoja patenkančio oro srauto kiekį.

Orientuotas ir skaitmeninis prietaisų skydelis

Visas „A3 Limousine" prietaisų skydelis yra orientuotas į vairuotoją. Tai apima tiek salono dizainą, tiek ir ekranus su valdymo elementais, todėl centrinė dalis su 10,1 colio įstrižainės MMI liečiamuoju ekranu yra šiek tiek pakreipta į vairuotoją. Net ir baziniame modelyje priešais vairuotoją esantis prietaisų skydelis yra skaitmeninis, kuris „Audi virtual cockpit plus" versijoje siekia 12,3 colio įstrižainę. Papildomai galima užsisakyti ir projekcinį ekraną.

Itin junglus: nuo multimedijos sistemos iki pagalbos vairuotojui

Geriausia „A3 Limousine" multimedijos gamoje yra „MMI Navigation plus" sistema, naudojanti trečios kartos „MIB 3" modulinę platformą. „MIB 3" pasižymi dešimt kartų didesne nei pirmtako sparta ir automobilyje užtikrina „LTE Advance" ryšį. „MMI Navigation plus" siūlo daug standartinių „Audi connect" paslaugų, apimančių informaciją apie eismą realiu laiku, naujienas, taip pat tokią papildomą informaciją kaip vietų vaizdai, darbo laikas ir vartotojų atsiliepimai apie dominančius objektus.

Be to, siūlomos ir „Car-to-X" paslaugos, kurios naudoja „Audi" parko debesijos duomenis. Jos praneša apie pavojingas vietas arba greičio apribojimus, taip pat padeda rasti laisvas stovėjimo vietas pakelėje. Išlipus iš automobilio, „myAudi" programa toliau tęsia navigaciją išmaniajame telefone, taip leidžiant vienu kartu pasiekti reikiamą tikslą.

Taip pat „A3 Limousine" yra susietas su telefonu per „Audi smartphone" aplinką, kuri MMI sistemoje „iOS" ir „Android" telefonus integruoja naudojant „Apple Car Play" ir „Android Auto" sąsajas. Be to, „A3 Limousine" galima atrakinti ir užrakinti, naudojant „Android" telefoną su „Audi connect key" programa. Nustatymuose galima pasirinkti iki šešių skirtingų profilių, kurie apima sėdynių, klimato kontrolės ir multimedijos sistemos nustatymus.

Didelis junglumas užtikrina ir itin efektyviai veikiančias vairuotojo pagalbines sistemas. „Audi pre sense front" sistemoje už priekinio veidrodėlio sumontuota vaizdo kamera veikia kartu su priekiniu radaru, apsaugant nuo eismo įvykių ar sumažinant jų pasekmes. Prisitaikantis greičio palaikymas, esantis didesnės klasės automobiliuose, palaiko važiavimo atstumą ir kryptį. Efektyvumo asistentas praneša kada verta atleisti akceleratorių, tam naudodamas ir navigacijos sistemos duomenis. Netrukus po modelio debiuto bus siūlomos ir tokios itin mieste praverčiančios sistemos kaip perspėjimas apie pavojų išlipant, pagalba važiuojant sankryžose ir aplinkinio vaizdo kameros.

Debiutas su trimis varikliais: pavaros

Pradžioje naują „A3 Limousine" bus galima rinktis su vienu iš dviejų TFSI varikliu arba TDI motoru. Visus juos jungia viena savybė - didelis efektyvumas. „35 TFSI" - 1,5 litro tiesioginio įpurškimo motoras - pasiekia 110 kW (150 AG) ir galimas dvejose versijose - su naujai sukurta šešių greičių mechanine transmisija arba septynių greičių „S tronic" pavarų dėže.

Be cilindrų atjungimo technologijos, varikliai su „S tronic" dviejų sankabų transmisija naudoja 48 voltų dalinę hibridinę sistemą. Lėtėjimo metu ji regeneruoja energiją, kuri vėliau iki 50 Nm padidina variklio sukimo momentą jam pajudant ar bėgėjantis esant mažiems sūkiams, taip pat leidžia „A3" sedanui dažnai riedėti išjungtu varikliu. Ši sistema įprastame režime degalų sąnaudas sumažina iki 0,4 l/100 km. 2.0 TDI 110 kW (150 AG) motoras taip pat komplektuojamas su septynių greičių „S tronic" pavarų dėže, kurioje pavaros perjungiamos naudojant „shift-by-wire" technologiją.

Komfortiškas ir dinamiškas viename: pakaba

Naujo „A3 Limousine" pakaba sureguliuota užtikrinti sportiškas ir subalansuotas savybes, ir yra dar tiksliau suderinta nei pirmtake. Tikslų veikimą ir greitą reakciją lėmė centrinė dinaminė valdymo sistema, užtikrinanti optimalią visų pakabos komponentų, nuo kurių priklauso amortizacinės savybės, sąveiką. Kaip alternatyva standartinei pakabai galima sportiška pakaba su reguliuojamais amortizatoriais. Ši siūlo itin platų veikimo diapazoną nuo itin komfortiško važiavimo iki labai tikslaus valdymo. Taip pat dinaminė „Audi drive select" sistema vairuotojui leidžia pasirinkti skirtingus „A3 Limousine" pakabos nustatymus.

Pirmieji nauji „Audi A3 Limousine" pirkėjus pasieks jau šią vasarą. „35 TFSI" modelio su 110 kW (150 AG) varikliu kaina Vokietijoje prasideda nuo 29 800 eurų.
... DAUGIAUMAŽIAU

prieš 10 mėnesius

Autobroliai
Kiekviena transporto priemonė turi savų pliusų ir minusų. Mums rūpi jūsų nuomonė, tad įdomu, kokiu kuru varomą automobilį pasirinktumėte jūs?🚗⚡️

Kokių minusų ir pliusų įžvelgiate savo pasirinkime? Parašykite komentaruose. 

Degalai ❤️
Elektra 👍🏼

Kiekviena transporto priemonė turi savų pliusų ir minusų. Mums rūpi jūsų nuomonė, tad įdomu, kokiu kuru varomą automobilį pasirinktumėte jūs?🚗⚡️

Kokių minusų ir pliusų įžvelgiate savo pasirinkime? Parašykite komentaruose.

Degalai ❤️
Elektra 👍🏼
... DAUGIAUMAŽIAU

Comment on Facebook

Dyz

Benzinu

LPG

Dyzelis 💪

Dyzelis🙂

Uzpyliai vaziuoji.

Benzinas

View more comments

Žiūrėti daugiau