Kėbulo remontas, geometrijos atstatymas, deformacijos šalinimas

Smulkūs kėbulo įbrėžimai, sparnų ar durelių įlenkimai yra paprastas remontas kurį gali atlikti dauguma nekvalifikuotų meistrų, jeigu tik turi nepigią tam tikrą įrangą. Jeigu įrangos neturi, o naudoja tik plaktukus ir techninių dujų suvirinimo aparatą (autogeną) metalui kaitinti, bėgite kuo toliau. Šio amžiaus automolbių kėbulai privalo būti lyginami tik šaltuoju būdu.

Ką daryti jeigu jūsų automobilis pažeistas labiau, nei tik smulkūs įlenkimai? Kas jeigu automoblio kėbulo deformacija pasikeitus? Kaip žinoti ar yra kėbulo karkaso deformacija ar ne? Atsakymas „Autobroliai“. Nei jūs, nei draudimo ekspertas negali vien iš akies nustatyti šių dalykų, nebent jau labai didelė ir aiškiai matoma deformacija. O ar užteks valandos, trijų ar dienos deformacijos šalinimui, paprastam vairuotojui nustatyti yra neįmanoma. Ypač kai įvertinimas vyksta net neišardžius automobilio. O kaina nuo valandos remonto iki dienos svyruoja nuo 25€ iki 200€. O kartais tam tikrom kėbulo deformacijom gamintojas nenumato remonto metodo, o tai reiškia, kad automobilis yra neremontuojamas. Tad po stambesnio įvykio susigundyti draudimo bendrovės išmoka yra daugiau nei rizikinga.

Kėbulo karkasas yra pagrindinis vairuotojo ir keleivių saugumo elementas. Ir tam mes skiriame ypatingą dėmesį. Jam sutaisyti ir pašalinti deformacijas yra tik vienas teisingas būdas. Taip tik vienas teisingas, o visi kiti būdai neteisingi. Nors dauguma ginčysis ir sakys aš jau 20 metų taip taisau automobilius ir nebuvo problemų. Ne vieną nekokybišką remontą rodė per televiziją, kai automobiai po avarijos lūžta per pusę. [Spauskite pamatyti testų rezultatus taisyklingo ir ne VW remonto pavyzdį]. Beveik visi tokie meistrai remontuoja automobilius į didžiausią Europoje automobilių turgų esantį Kaune. Natūralu, kad kaip nori taip taisyk problemų kažin ar bus jei automobilis po savaitės bus Rusijoje ar Kazakstane. Mes specializuojamės į kokybišką remontą ir suteikiame garantijas, bei prisiimame atsakomybe už Jūsų saugumą. Nors mūsų kėbulo meistrai turi virš 50 metų bendrą patirtį šio amato, joks kėbulo remontas nėra pradedamas ir baigiamas be įmonės vadovų tikslių nurodymų, priežiūros ir patikros. Tad ir visas žinių bagažas, techninė literatūra, mokymai, specialios metodikos kiekvienam automobilio markės modeliui guli ant įmonės vadovų pečių. Negana to daugumos naudojamų programų ir metodikos yra užsienio kalbomis kurias vadovai taip pat puikiai supranta. Visada vadovai žengia koja kojon kartu su naujovėmis ir domisi naujomis automobilių gamybos technologijomis. Per pastaruosius du dešimtmečius automolbių kėbulo gamybos ir remonto technologija pasikeitė turbut daugiau nei nuo pat automobilio atsiradimo pradžios. Iki 1994 kol Audi nepagamino aliuminio kėbulo dauguma kėbulų buvo plieniniai prie kurių remonto buvo visi įpratę. 2003 BMW 5 klasės automobilio priekis iki stiklo aliuminis kuris sukniedytas ir suklijuotas su likusiu plieno kėbulu, 2009 Mersedes pagamino kėbulą kuriame panaudojo 72% labai didelio tvirtumo plieno (High Strenght Steel-HSS), o 2014 BMW serijiniu būdu pagamino elektromobilio kėbulą iš anglieš pluošto, panašiai kaip F1 bolidas. Tai ar bet kurį šį ar panašų automobilį patikėtumėt tam meistrui kur remontuoja automolbius į turgų. O štai „Autobrolių“ vadovai pirmieji iš Lietuvos dalyvavo būtent naujausio BMW i3, kurio kėbulas pagaminto iš anglies pluošto mokymuose ir jau susipažinę su visomis remonto technologijomis, metodika ir reikalingais specialiais įrankiais. 2014 metais Vokietijoje buvo tik keturi BMW autoservisai kurie gali taisyti tokius anglies pluošto kėbulo automobliuis. O „Autobroliai“ taip pat žino kaip tai reikia padaryti jei toks automobilis pasitaikys pas mus.